Попелиця на огірках

Обработка огурцов
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Щоб огірки не сохли
  2. Мульча і пасинкування – запорука врожаю
  3. Хвоя від шкідників

Попелиця на огірках масово з’являється в липні-серпні. Колонії розміщуються на рослині сотнями і навіть тисячами. Все листя може бути засіяне нею. Якщо не вжити заходів при її появі, надалі листя скручується, а квітки і зав’язі опадають, рослина виснажується і гине.

Деякий відсоток попелиць допомагають знищити сонечка. Проте з великими спалахами їх розмноження (а в цьому році волога погода сприяє бурхливому росту пагонів рослин і їх розвитку) вони впоратися в короткий термін не в силах.

У період, коли йде збір врожаю, системні отрути, які гарантовано погублять попелицю, застосовувати не можна. Але можна скористатися для її знищення екологічно безпечними препаратами. Один з кращих серед них за ефективністю – Актофіт. Щоб знищити попелицю до безпечної кількості, зазвичай потрібні 2-3 обробки з інтервалом 7-14 днів. Обробка проводиться будь-яким типом обприскувачів в суху, ясну погоду при малоймовірних опадах. Але змочувати нижню поверхню листя потрібно ретельно. Строк очікування, протягом якого знову можна вживати огірки – 48 годин. Термін ізоляції бджіл – 1 доба.

Інший безпечний препарат, з тією ж діючою речовиною (аверсектином), який можна застосовувати у фазі плодоношення – Фітоверм. Він допомагає від попелиці, павутинного кліща та інших городніх шкідників. Обприскування проводять в період вегетації з інтервалом 15 днів. Витрата робочої рідини: 1 літр на 10 кв. м. Щоб не допустити повторної появи шкідників, обприскувати потрібно 3-4 рази за сезон з інтервалом 7-20 днів, уникаючи період інтенсивного цвітіння культури. Дія препарату на поверхні листя при сприятливих погодних умовах триває від 7 до 20 діб. Навіть незначні опади або рясна роса значно знижують ефективність препарату.

Строк очікування, після якого можна вживати плоди, 2-3 доби. Плоди бажано перед вживанням добре помити.

Є безпечним для бджіл, тварин і людини препарат Бітоксибацилін. Це порошкоподібна суміш бактерій Bacillus thuringiensis, які вражають попелиць і ряд інших шкідників. Його розчиняють у воді і обприскують рослини.

З народних і абсолютно безпечних методів можна використовувати порошок гірчиці. Для цього 100 г сухої гірчиці заливають окропом. Окремо труть на тертці 60-70 г господарського мила і теж заливають окропом. Коли мило розкисне, все виливають у відро і доливають водою, доводячи об’єм розчину до 5 л. Обробляти потрібно строго по нижній стороні листя. Це зручно робити просто великим віником (рясно змочуючи у розчині). Віником потрібно намагатися трясти з-під низу листя, щоб потрапляло прямо на колонії попелиці.

Також ефективним буде настій гострого перцю: 30 г нарізаного свіжого гострого перцю заливають невеликою кількістю окропу, настоюють 1 добу, розмішують, проціджують і доводять об’єм води до 10 л. В настій додають 3 ст. ложки рідкого мила і 2-3 ст. ложки деревної золи. Витрачають 1-2 л на 1 кв. м. Обробку повторюють через 6-7 днів.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
кореспондент тижневика «Хазяїн».

Щоб огірки не сохли

Щоб огірки не всихали раніше терміну плодоношення, потрібно підживлювати їх під час цього процесу.

Верхівки пагонів необхідно прищипувати, щоб утворилося більше бічних пагонів. До речі, якщо ви посадили огірки уздовж соняшників, то вони можуть використовувати їх як опору, і підніматися у зростанні вертикально.

Інші культури по сусідству з огірками не збіднюють ґрунт, якщо перед посадкою огірків ви будете використовувати замульчовану перегноєм грядку і добре розпушений ґрунт.

Огірки плодоносять довше, якщо здорове їх листя. Від сонячних опіків листя можна зберегти, притіняючи рослини, а ще шкодять листю «огіркові» хвороби. Захищайте огірки від борошнистої роси, бактеріозу, кладоспоріозу та інших хвороб, використовуючи фунгіциди.

Аліна СВЄТЛОВА.
м. Бердянськ
Запорізької обл.

Мульча і пасинкування – запорука врожаю

Коли висаджуєте розсаду помідорів, не забудьте про шар мульчі. Якщо ви залишили її з осені, подрібнили і висушили, то під посадку розсади замульчуйте грядки.

Помідорам потрібне пасинкування. Видаляємо все зайве для розвитку головного пагона. Так само потрібно чинити і з листям. Адже інакше рослина почне нарощувати вегетативну масу, і вага плодів від цього постраждає. Але пасинки можна не викидати, – вони можуть нам стати в нагоді для збільшення кількості врожаю.

Відберіть найбільш сильні пасинки і поставте у відро з водою. Залиште відро в тіні дерева на городі. Коли на них з’являться корені, висадіть їх на грядки як додаткові кущі. Незабаром і вони почнуть плодоносити.

Павло ЛАГУТА,
м. Слов’янськ.

Хвоя від шкідників

Ялинкова і соснова хвоя може стати в нагоді власникам садових ділянок. Для цього її потрібно обприскати сечовиною (у пропорції 700 г – на 10 л води) і розкласти її під кущами смородини, аґрусу, малини, щоб позбавити їх від вогнівки та борошнистої роси.

Заповніть половину садового відра ялинової або соснової хвоєю, змішаної з цибулевої або часниковою лушпинням, додайте води і залиште на 2 тижні, щоб суміш забродила. Потім в 10 л води додайте 1 л процідженого настою і обприскуйте їм вишні кожні 5-6 днів, щоб уберегти їх від садового довгоносика.

Олександр ВЕРБА,
м. Краматорськ.

Спецвыпуск "Огурцы"

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ