Календар рибалки: серпень

Календар рибалки: серпень
Реклама

Зміст

  1. З язем в піддавки
  2. Вибір місця ловлі
  3. Поради бувалих
  4. Вітер і клювання. Що таке їх взаємозв’язок?
  5. Рибальський анекдот

З язем в піддавки

Ну ось і покотилися дні на спад! Розширився, став прозорішим серпневий небосхил, спорожніли поля, всохли квіти і зблякли трави. А в ставках і озерах активно розмножуються мікроскопічні водорості – фітопланктон, вода «цвіте» і стає зеленувато-каламутною. У руслах оголилися піщані острови, по дну, немов розпущене волосся русалок, ворушаться в тихій течії довгі пасма шовковника.

У календарі природи серпню відведено особливе місце – вінець літа, пасивна пора, збір врожаю. У тому числі – і на «блакитних нивах» річок, ставків і озер, винагороджуючи рибалку за терпіння і старанність, уважне ставлення до природних багатств.

В останній місяць літа клюють соми, на коника відмінно ловляться язи, червоноперки, голавлі, жерех. На живця потроху починає брати щука, а на хробака і малька – окунь. У вмілі і знаючі руки добре йдуть карасі, лящі, сазани, короп, плотва. Карася ловлять біля трав на опариша.

Більш сприятливі для рибалок ранні ранкові та вечірні, а також нічні години. В палкі, пекучі для риби дні вона стає млявою і погано бере (а то і не бере зовсім); в похмурі дні з перепадаючими короткочасними дощами і невеликими вітрами ловиться і в денні години. У спекотні дні ловити рибу потрібно донними вудками, в провідку і плавом.

Заслуговує на особливу увагу ловля язя. Брати його краще з дна, так як, будучи рибою всеїдною, язь харчується в придонних шарах води паростками водяних рослин, дрібними молюсками, мальками риб. Язь дуже обережна, хитра і красива риба. Він прекрасно бачить, чує, дуже добре у нього розвинений дотик. Все це робить ловлю язя заняттям настільки ж захоплюючим, як і важким. Піймання його робить честь навіть досвідченому рибалці.

Річкова і озерна риба в серпні стає значно активніше, при виведенні чинить помітний опір. Тому в другій половині місяця рекомендується ставити на вудки більш міцну волосінь і гачки не менше №№4-5.

Н. В. ГАВРИК.
м. Верхньодніпровськ
Дніпропетровської обл.

Вибір місця ловлі

Досвідченим рибалкам відомо, що цей фактор багато в чому визначає успіх справи. Тому потрібно знати елементарні навички в біології тих риб, яких ви збираєтеся ловити, а також про бажані ними місця стоянок, годівлі в різні сезони року.

Відомо, що щука після 10 червня тримається на закорчованих місцях середньої глибини, в трав’янистій рослинності в затоках, на перепадах глибин і вздовж берегів річок. З осіннім похолоданням вона пересувається на більш глибокі ділянки, у вири, старі русла річок, затоплені яри.

Судака після закінчення нересту (в першій половині червня) шукають на глибоких закорчованих місцях, в ямах і вирах. Невеликі екземпляри трапляються в корчах середньої глибини, на кромці затоплених річок і каналів.

Окунь тримається в закорчованих і трав’янистих ділянках, що рясніють мальком. Влітку такі місця знаходять за скупченнями чайок і сплесках мальків, переслідуваних окунями.

Поради бувалих

Якщо з’єднувальні трубки на колінах вудилища підігнані занадто щільно і роз’єднуються насилу, то перед складанням їх тертьові поверхні корисно натерти сухим милом. Не рекомендується закріплювати трубки гвоздиками або шурупами, так як в цьому місці з часом неминуче з’явиться тріщина. Щоб роз’єднати трубки, що щільно сидять, досить підігріти їх запальничкою або сірником. При роз’єднанні не треба докладати особливих зусиль, інакше вони можуть зірватися з коліна вудилища.

Тісто для насадки зручно зберігати в звільненому тюбику від зубної пасти. Для цього потрібно розкрити або відрізати нижню частину тюбика. Тюбик ретельно промити теплою водою, заправити його тістом і загорнути нижній кінець 2-3 рази. Необхідну для насаджування на гачок кількість тіста видавлюють через шийку. В тюбику воно довше зберігається і не засихає.

С. Ф. РУДЕНКО,
м. Лютіж Київської обл.

Вітер і клювання. Що таке їх взаємозв’язок?

Питання зовсім не пусте. Вітри можуть мати різний вплив на клювання. Навіть на одній і тій же водоймі для різних порід риб він може бути як фактором, що поліпшує клювання, так і погіршує його.

Для наших широт найкраще для клювання західні і південні вітри. А ось північні, північно-східні і східні вітри вважаються несприятливими для риболовлі. Вплив на риб надає не тільки напрямок вітру, але і його сила.

Сильний шквальний вітер завжди погіршує клювання, а ось легкі брижі на воді можуть його поліпшити. При невеликому вітрі риба стає не такою полохливою і легше бере приманки.

І. М. ЛОГВІНОВ.
м. Кременчук Полтавської обл.

Рибальський анекдот

Дружина попросила чоловіка взяти її на риболовлю, він погодився. Під час риболовлі дружина робила багато помилок: неправильно насаджувала наживку на гачок, не так підгодовувала рибу, неправильно закидала вудку, погано стежила за поплавцем і найстрашніша її помилка – вона наловила риби більше, ніж чоловік.

На риболовлю споряджав Володимир ЗАЇКА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ