Блакитний фаворит. Невибагливі качки для домашнього утримання

Голубой Фаворит
Реклама
Читати російською мовою

Цим качкам вже 20 років. Саме стільки років тому був виведений експериментальний крос качок під назвою блакитний фаворит на основі пекінської качки. Найцікавіше, що гібрид вийшов випадково, але при цьому перевершив всі очікування. І качки стали дуже популярними серед фермерів і приватників. Сьогодні розводять їх і в Україні. Зокрема, серед тих, хто займається їх розведенням, і мешканка селища Баришівка Київської області Христина КРИВОШЛИК.

– Маю сьогодні молодняк у кількості близько ста штук, – розповідає Христина. – Розводжу їх для себе і для продажу. Для того, щоб розводити таких качок, потрібно мати для цього місце і інкубатор. Адже кроси, як відомо, материнського інстинкту не мають. Також потрібно знати, чим їх годувати і як за ними доглядати.

У народі качку фаворит називають ще і фараон. А ще одна назва для неї – блакитна качка. Хоча блакитна качка є одним з різновидів фаворита. Але назва закріпилася за цим видом досить міцно. А все тому, що багато з особин цієї породи мають у забарвленні кольори від блакитного до насиченого яскраво-синього з попелястим відтінком. Перетинчасті лапи і дзьоб також будуть приблизно такого ж кольору. А голова у них масивна і дзьоб теж. Тулуб витягнутий, шия невелика, кіль випирає. Крила щільно прилягають до тіла.

– Що, крім краси, вирізняє цих качок від інших?

– Вони відрізняються своєю невибагливістю і легкістю у вирощуванні. Качки не бояться ні високих, ні низьких температур. Добре акліматизуються до будь якої території. Навіть до того, який пташник, у них немає претензій. Єдине побажання до їх утримання те, що вони повинні мати вільний доступ до води. Адже качка – птах водоплавний і її тягне до води, без якої продуктивність птиці може знизитися.

А коли вони будуть мати доступ до води, то використовувати додаткові добавки і підгодівлі не буде потрібно. Адже у воді вони зможуть і ряску дістати, і дрібних рибок зловити. Тобто, додаткові мікроелементи птах добуде собі сам.

– Як їх потрібно правильно утримувати, і як утримуєте їх особисто ви?

– Ми утримуємо своїх качок на невеликій території особистого підсобного господарства. У мене всього 2 сотки, і хотілося б трохи розширитися, – адже вже багато птахів додалося. Але немає у нас, на жаль, ставка. Для качок маємо корито з водою. А утримуються вони влітку на вільному вигулі. Взимку у них є неопалювальний сарай. Але так, як вони не бояться холоду, то їм опалення і не потрібне.

– Яка у них продуктивність, і чим краще годувати цих кросів?

– Якщо добре годувати, то у віці 2 місяців качки важать до 3 кг. В 5 місяців птах важить, як доросла качка. Середня вага дорослого селезня до 7 кг Качка на 2 кг менше важить. Крос цей є м’ясним. Жиру у нього небагато. М’ясо не дієтичне, але дуже смачне і без жодного запаху. Готується легко і просто. І несучість у фаворита непогана. Птах несе у рік до 150 великих яєць вагою від 80 г. Смак яєць відрізняється у кращу сторону порівняно з курячими.

– Ці качки, як і інші кроси, не висиджують своїх пташенят. Як ви порадите їх розводити?

Наш спецвыпуск про гусей и уток

– Кроси блакитний фаворит не мають материнського інстинкту. Ось і доводиться розводити їх за допомогою інкубатора. Кладу туди яйця і вони вилуплюються з них. Тоді виймаю пташенят і поселяю в теплому приміщенні. Їх, звісно, потрібно утримувати окремо від дорослих птахів. Можна також підкладати яйця блакитного фаворита під індичку, яка є найкращою мамою і для своїх, і для чужих пташиних дітей.

Перші сім днів приміщення, де утримуються каченята, обігрівають до 30°С. Вони люблять тепло. Але після цього обігрівати приміщення не потрібно, якщо в ньому температура вище 18°С. Якщо каченятам комфортно, вони себе добре почувають. Але при дуже високій температурі стають млявими і обливаються водою. А якщо холодно, починають пищати і лізти один на одного, зібравшись в купки.

Також у перший тиждень життя каченятам знадобиться додаткове освітлення. З восьмого дня життя освітлення повинно досягати 18 годин. Потрібно каченят і правильно годувати. Можна використовувати або стандартні покупні комбіновані корми, або ж готувати їх самим. Якщо птах тільки що вилупився з яйця, то його годують круто вареним яйцем і сиром. Потім в корм поступово додають варені моркву, картоплю, порізану траву.

Для більш дорослої птиці роблять вологі мішанки з варених овочів і зелені, зерна. Додають кісткове борошно, крейду, а також зелень. Не маючи водойми, потрібно ставити для качок ємкості з водою, яку міняють часто, адже вони люблять в ній поплавати.

Перші два місяці птиці ростуть швидко і так само швидко додають у вазі. Потім збільшення у вазі трохи сповільнюється, і птахи обростають пухом.

– Що робите, щоб птах не хворів і ріс здоровим?

– Хоча крос блакитний фаворит і відрізняється низькою сприйнятливістю до хвороб, але все одно потрібно турбуватися про те, щоб пташник був продезінфікований до того, як туди заселиться молодняк. У ньому не повинно бути протягів. Щільність пташенят на 1 кв. м не повинна перевищувати 16 голів. Також потрібна чиста і свіжа вода. Взимку на підлозі повинна бути тепла і чиста глибока підстилка. Її міняють час від часу або стелять солому зверху.

Розмовляла Тетяна ФЕДЯЙ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ