Підживлення троянд навесні: посилене живлення для пишного цвітіння

Подкормка роз весной: усиленное питание для пышного цветения
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

 1. Коли починати весняне підживлення троянд, і які добрива для неї краще використовувати?
 2. Як вносити добрива під час підживлення?
 3. Готуємо розчин мінерального добрива
 4. Використовуємо органіку
 5. Перегній і торф – для мульчування
 6. Спільне внесення органіки і мінеральних добрив
 7. Друге і третє весняні підживлення
 8. Позакореневе підживлення

Коли починати весняне підживлення троянд,
і які добрива для неї краще використовувати?

Щоб троянди пишно цвіли і не хворіли, їм необхідне додаткове живлення. Починати підживлювати троянди слід, коли земля вже прогрілася, немає нічних заморозків, а бруньки набрякли. Це означає, що коренева система вже готова поглинати поживні речовини. Зазвичай це третя-четверта декада квітня. В цей час рослина найбільше відчуває нестачу азоту. Цей елемент необхідний для росту зеленої маси, формування сильних молодих пагонів.

Як вносити добрива під час підживлення?

Добриво при перших весняних підживленнях бажано вносити в рідкому вигляді, так воно швидше засвоюється рослиною. Але можна просто посипати сухе добриво з подальшим закладенням в ґрунт.

Найкращі результати дає спільне застосування органічних і мінеральних добрив. Органіка не тільки живить рослину, але і покращує структуру ґрунту, на ділянці з’являються черв’яки, які розпушують землю. А троянда, як відомо, дуже любить пухкий ґрунт.

Перш ніж вносити добриво під кущі троянд, необхідно зробити навколо куща лунку діаметром трохи більше розміру кореневої системи рослини. Якщо стоїть суха сонячна погода, і земля суха, перед підживленням необхідно рясно полити троянду (мінімум 10 л води). Так добриво не спалить коріння і швидше досягне всмоктувальних корінців.

Готуємо розчин мінерального добрива

Спочатку поллємо троянду розчином мінерального добрива. Можна взяти азотне добриво (аміачну селітру – 
1 ст. ложка на 10 л води), але краще використовувати комплексне добриво, так як троянді необхідний і фосфор, який допомагає рясному цвітінню, і калій, що сприяє визріванню деревини. Хороші результати дає застосування Нітроамофоски. Для приготування розчину для підживлення 1 ст. ложку Нітроамофоски розведемо в невеликій кількості гарячої води. Отриманий концентрований розчин вливаємо в 10 л води. На середній кущ досить 4-5 л такого розчину Нітроамофоски.

Використовуємо органіку

Потім поливаємо троянду розчином органічного добрива, його використовуємо приблизно таку ж кількість -
4-5 л на кущ. Це може бути розчин Альбуміну (бичачої крові): 1 ст. ложка Альбуміну на 10 л води. Добре використовувати настій курячого посліду. Він робиться так: у відро на 1/5 його об’єму засипається курячий послід і заливається теплою водою, настояти тиждень. На 
10 л води беремо 0,5 л отриманої рідини. Підійде настій коров’яку, його роблять аналогічним чином, але на 10 л беруть 1 л. Можна навіть використовувати настій трави. 100-літрову бочку наполовину заповнюємо подрібненою травою (листя кульбаби, кропиви), посипаємо кальцинованою содою або сечовиною (1-1,5 ст. ложки), заливаємо водою і настоюємо 5-7 днів. Потім робимо розчин: на 
5 л беремо 1 л трав’яного настою.

Перегній і торф – для мульчування

Лунку, яку ми зробили перед поливом, засиплемо перегноєм, який буде служити додатковим живленням, і мульчею. Корисні речовини будуть поступово вимиватися і потрапляти в зону коренів. Як мульчу можна використовувати торф або торф, змішаний з перегноєм. Крім того, торф покращує структуру ґрунту, робить його більш пухким.

Спільне внесення органіки і мінеральних добрив

Спільне застосування органічного і мінерального добрива забезпечує тривалий і рівномірний ефект першого підживлення. Спочатку діє мінеральне добриво, воно швидко засвоюється і заповнює нестачу поживних речовин. Органічне добриво, поступово розкладаючись, теж переходить у легкозасвоювану для рослин форму. Крім того, органіка створює сприятливі умови для більш повного і ефективного застосування мінерального добрива. Адже, якщо в ґрунті мало гумусу, поживні речовини рослиною засвоюються не повністю. А органічні добрива – 
джерело гумусу.

Друге і третє весняні підживлення

Якщо погода дощова, поживні речовини швидко вимиються з ґрунту. Підживлення доведеться повторити через 12-15 днів. Так само як і при першому підживленні використовуємо і мінеральні, і органічні добрива: ті ж розчини, в тій же концентрації і в тій же кількості.

Наступне підживлення проводять в період початку бутонізації троянди. Для неї застосовують кальцієву селітру (1 ст. ложку на 10 л води) і ті ж органічні добрива, що і для попередніх підживлень. Кальцієва селітра забезпечить повільне, поступове розкриття бутонів і більш соковите забарвлення квітів.

Позакореневе підживлення

В період холодних дощів та інших несприятливих умов для троянди корисним буде позакореневе підживлення по листу. Його краще проводити рано вранці. Для позакореневого підживлення використовують такі розчини:

 • 1 ст. ложка сечовини на 10 л води;
 • 0,5 ч. ложки гумату натрію на 20 л води;
 • настій коров’яку, як для кореневого підживлення – 
1 л настою на 10 л води, плюс таблетка добрив з мікроелементами;
 • 1 ст. ложка Нітроамофоски на 10 л води плюс таблетка мікродобрив;
 • 2 склянки золи залити гарячою водою, настояти, процідити і розбавити 10 л води, додати таблетку мікродобрив.

При внесенні добрив завжди необхідно враховувати тип ґрунту розарію і погодні умови. Таким чином, кожен квітникар повинен коригувати кількість і терміни прикореневих і позакореневих підживлень.

Олена БЕРЕЗКІНА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ