Лікують обійми

Лечат объятия
Фото GettyImages
Реклама

 

Цитата номера
Ніде ніщо не чекає на людину.
Завжди треба приносити все з собою.
Любов – в сім’ю.
Щастя – в будні.
Тепло – в дружбу.
Еріх Марія РЕМАРК.

Читати російською мовою

Очікую онука з уроків біля школи. Біля ґанку під берізками такі ж, як я: мами, бабусі, дідусі. Ось нарешті пролунав довгоочікуваний дзвінок і діти, немов гриби з кошика, скочуються по сходах на пришкільний двір в обійми рідних і близьких. «Мамо, я сьогодні десятку отримала з математики!» – ділиться радістю миловидна дівчинка, застібаючи на ходу курточку. «Бабусю, я сьогодні без помилок написав диктант!» – доноситься з іншого боку. Незабутні хвилини непідробного щастя. І неодмінні обійми при цьому.

Які, до речі, не просто обов’язковий атрибут людського спілкування. Фахівці вже давно помітили і довели, що обійми… лікують. Вони допомагають нам боротися зі стресами, зміцнювати не тільки відносини між людьми, але і м’язи серця, судини, долати душевний та фізичний біль, підвищувати імунітет. І, нарешті, обійми допомагають просто розслабитися і відчути спокій на душі.

Мабуть, не випадково в багатьох країнах 21 січня відзначається Всесвітній день обіймів, який вперше пройшов у США в 1986 році і швидко поширився по планеті. Його ініціаторами стали студенти. Згідно з усталеною традицією в цей день обійняти можна навіть незнайомця.

На думку фахівців, майже всі людські хвороби мають психологічне підґрунтя. Ось чому людям важливо перебувати в гармонії з собою і відчувати тепло від оточуючих. Обійми допомагають нам відчути себе захищеними і коханими. Психологи стверджують, що для щастя людині в середньому потрібно 8-10 обіймів на добу. І в багатьох країнах призначають обіймання як вид захисту від багатьох захворювань.

Обійми є своєрідним маркером близькості і допомагають породжувати почуття, що перед обличчям нещастя тебе є кому підтримати. Особливо в цьому плані важливі відносини між мамою і дитиною. Обніматися потрібно з почуттям і любов’ю, віддаючись цьому всім серцем, а не просто так, для форми або пристойності.

Німецькі вчені у зв’язку з цим задумалися: а чи зможе робот замінити близьку людину, якої у потрібний момент може не опинитися поруч і, обіймаючи, викликати ті ж відчуття радості. безтурботності і щастя? Як навчити машину обіймам, які б сподобалися людині?

«Обійми лише здаються нам простою дією, хоча насправді важлива їхня сила, позиція рук і тулуба, час дії, – роз’яснює психолог із м. Запоріжжя, наш постійний читач Г. П. Марченко. – Ми отримуємо всі підказки, спираючись на мову тіла».

Саме таким шляхом і пішли німецькі дослідники, які створили м’яке і тепле покриття, використовуючи для цього бавовну і поліестер. На шиї робота закріпили датчик тиску, який відповідає за контроль міцності та тривалості обіймів. Потім вони протестували на добровольцях обійми різної сили і тривалості. Ґрунтуючись на відчуттях учасників експерименту, вчені прийшли до висновку, що люди полюбляють міцні, не надто тривалі обійми в 1-2 секунди.

«Опиняючись в новій для нас обстановці або далеко від своїх рідних і близьких, всі ми відчуваємо дискомфорт і потребу в емоційній підтримці, – пише нам Н. А. Нагорняк з м. Бердичів Житомирської області. – Особливо цього потребують діти і літні люди. І обійми можуть стати рятівним рецептом від самотності».

У майбутньому вчені з багатьох країн планують розвинути систему настроюваних обіймів: людина зможе сама задати їх тривалість, силу і навіть завантажити відеозвернення. Адресат подивиться таке відео і отримає передані йому обійми за допомогою робота.

Все це, звичайно, добре, але краще все ж підтримати дорогу нам людину теплими обіймами, де б вона не знаходилася, особисто. Любов ніякий робот передати не в силах.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ