Обрізка смородини: у кожної — своя

Обрезка смородины: у каждой — своя
Реклама

Читати російською мовою

Чорну смородину вирощую давно,
а ось червону і білу посадила тільки в цьому році.
Хотілося б дізнатися, як проводити обрізку червоної і білої смородини
і чи відрізняється вона від обрізки чорної смородини?
Ангеліна С.,
м. Горішні Плавні
Полтавської обл.

Червона смородина і її близька родичка біла смородина мають з чорною смородиною деякі біологічні відмінності в розвитку і плодоношенні. Тому і обрізка у них трохи відрізняється.

Плодові бруньки у червоної і білої смородини в основному утворюються на дво-, трирічних гілках біля основи річних пагонів, на кільчатках (пагонах, які розвиваються з плодової бруньки), а також на верхівках річних пагонів.

У червоної і білої смородини, на відміну від чорної, навіть досить старі гілки можуть плодоносити. Тому, кущ червоної (білої) смородини не вимагає такої частої омолоджуючої обрізки, як кущ чорної смородини.

Обрізати кущі червоної і білої смородини починають відразу після посадки: верхівки пагонів видаляють, залишаючи знизу по 3-4 бруньки.

На наступний рік після посадки навесні слід залишити всього 3-4 сильних, вдало розташованих пагонів. Всі інші потрібно зрізати на рівні ґрунту. Надалі щорічно залишаємо по 3-4 найсильніших нульових пагонів, інші вирізаємо, щоб не загущувати кущ.

Однорічні прирости на гілках не вкорочують, бо плодові бруньки закладаються у червоної смородини в основному на верхівках. З цієї ж причини не роблять і літнє прищипування молодих пагонів. Верхівки пагонів видаляються тільки в тому випадку, якщо гілка обламана.

Сформований кущ червоної (білої) смородини повинен мати 15-20 гілок різного віку, 3-4 з них – це потужні нульові пагони.

Найбільший урожай слід чекати від гілок 4-6 років. Добре плодоносять кущі червоної смородини й у віці 6-8 років, а після 8 років плодоношення починає затухати, тому що гілки, які виходять з періоду плодоношення, після збору врожаю варто вирізати, починаючи з 7-8-річного віку. Максимальний термін плодоношення куща червоної і білої смородини при своєчасному омолоджуванні – 18-25 років.

Санітарна обрізка полягає у видаленні сухих, обламаних, підморожених, хворих, уражених шкідниками гілок, а також пагонів, що ростуть горизонтально біля самої поверхні землі, вниз і всередину куща.

Щорічна обрізка червоної і білої смородини, також як і чорної, проводиться навесні, до набрякання бруньок і активного сокоруху, або восени після закінчення вегетації, приблизно з середини жовтня. Закінчувати роботи з обрізки слід за 2-3 тижні до настання холодів.

Таким чином, основні відмінності в обрізці червоної (білої) і чорної смородини:

  • омолодження гілок проводиться рідше, ніж у чорної смородини – через 7-8 років;
  • верхівки молодих пагонів не вкорочують, так як на них формується велика частина врожаю.

Єлизавета МАРТОВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ