Рекомендації з догляду за кімнатними рослинами взимку

Рекомендации по уходу за комнатными растениями зимой
Шлюмбергера.
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Вода – еліксир життя
  2. Температура повітря у приміщенні
  3. Слідкуйте за освітленням
  4. Дієта для рослин
  5. Найбільш невибагливі кімнатні рослини (тонкощі догляду)

Вода – еліксир життя

Для будь-якої кімнатної рослини повинен бути складений графік поливу – це чи не найбільш клопітке заняття з догляду за ними, оскільки у кожної квітки свої потреби. У зимовий час року періоди поливу скорочуються, а надлишкову воду зливають з підставки, оскільки в цей час рослини уповільнюють темп зростання. Навіть якщо зверху горщика ґрунт висох, це не завжди сигнал до поливу, тому що всередині його він може бути ще досить вологим. Якщо ж рослини залити, особливо в зимовий період, це може викликати захворювання, пов’язані з перезволоженням ґрунту (коренева гниль, чорна ніжка і т. д.).

Вода для поливу повинна бути відстояною (водопровідна жорстка вода забруднює коріння) кімнатної температури. Для пом’якшення водопровідної додають пару крапель оцту і дають відстоятися. Також регулярно замінюйте верхній шар ґрунту в горщику – він накопичує солі. Враховуйте, що різні рослини мають неоднакові потреби у воді: посухостійкі кактуси та інші сукуленти можуть взагалі не потребувати поливу в зимовий час, а влітку їх полив мінімальний. Деякі рослини потребують обприскування по листю.

Слідкуйте за вологістю в приміщенні – в сухому повітрі рослинам доведеться несолодко. Рівень вологості в опалюваних будинках може бути 20-25% взимку і 60-65% влітку, а кімнатним рослинам необхідно приблизно 50%. Регулюйте вологість за допомогою зволожувача повітря або кондиціонера. Кімнатні рослини рекомендується розміщувати групами, деякі з них самі можуть виступати в якості зволожувача – вони накопичують і виділяють вологу через своє листя (фікуси, монстери, гібіскуси, шеффлери).

Температура повітря у приміщенні

Для більшості рослин комфортна така ж температура, що і для людини (18-23°C). Тримайте кімнатні рослини подалі від протягів і різних джерел тепла. Коливання температури можуть створити рослині такий же стрес, як і тривалий вплив холоду або спеки.

Слідкуйте за освітленням

Незалежно від пори року, кімнатні рослини потребують сонячного світла. Тому в приміщеннях з тропічними рослинами не рекомендується зашторювати вікна. Необхідно, щоб сонячне світло потрапляло на них якомога довше. При необхідності рослини переносять у більш сонячну кімнату (південне або західне вікно), влаштовують штучну підсвітку, розвертають горщик протягом дня (всі частини рослини повинні отримувати достатньо світла).

У зимовий час не ставте рослини занадто близько до вікна, щоб їх не обморозити.

Дієта для рослин

Вносьте добрива тільки під час вегетаційного періоду. Сигналом для цього будуть ознаки нового росту після зимової перерви. В якості добрива використовуйте розкладений поверх землі вермікомпост або рибну емульсію. Хоча б раз на місяць оглядайте рослини на предмет хвороби або атаки шкідниками. У профілактичних цілях додавайте в ґрунт деревну золу – вона відлякає комах. Проявляйте турботу – зрізуйте зів’ялі листочки і квітки, проріджуйте крону, підрізайте пишні рослини, підв’язуйте витке стебла. Не рекомендується живцювати кімнатні рослини взимку – дайте рослинам відпочити.

Живцювати краще навесні. У цей період живці вкорінюються швидко і вдало.

Аспидистра.
Аспідістра.

Найбільш невибагливі кімнатні рослини
(тонкощі догляду)

  • Алое (сукуленти). Родина Асфоделові. Це корисна і разом з тим дуже приваблива рослина. Сік алое використовується в якості зволожуючого засобу для шкіри, лікування дрібних порізів і зняття болю при опіках. Як сукулент, алое потребує невеликої кількості води і непрямого сонячного світла (особливо при низьких температурах). Алое може рости в одному горщику багато років. При використанні не зрізуйте більше однієї третини рослини за один раз. Також алое, що застосовується в лікувальних цілях, слід підживлювати тільки органічними добривами.
  • Аспідістра. Родина Спаржеві. Аспідістра вважається найбільш невибагливою кімнатною рослиною, тому і сподобалася тим, у кого немає особливо часу стежити за квітами. Вона невимоглива до світла, але на відкритому сонці отримує опіки. Чудово розвивається при температурі 18-25°C. У аспідістри пишні, прикореневі, ланцетоподібні листки. Квітки, як і листя, утворюються на корені. Ця кімнатна квітка вважається довгожителем. Рослина потребує періодичного обприскування і поливу.
  • Аглаонема. Родина Ароїдні. Ця вічнозелена рослина надзвичайно стійко переносить і пристосовується до різних умов. Єдине, що треба робити, так це оберігати від протягів і тривалого зниження температури. Віддає перевагу непрямому сонячному світлу. Перед поливом ґрунт в горщику повинен обов’язково просохнути.
  • Диффенбахія також належить до родини Ароїдні. Це світлолюбна рослина, але вікна і підвіконня з південної сторони не підходять цій квітці, оскільки викликають опіки на її строкатих листках, які надзвичайно привабливі. Також ця рослина не любить протягів. Сік диффенбахії токсичний, тому квітку ставлять подалі від тварин і дітей. Полив влітку регулярний, взимку – за вимогою.
  • Красулла або грошове дерево. Родина Товстянкові. Завдяки декоративним глянцевим листкам є однією з найпопулярніших кімнатних квітів. Щоб бути гарним і здоровим, грошовому дереву необхідна велика кількість сонячного світла і дотримання правильного поливу: при надлишку вологи коріння загнивають, а при нестачі – рослина скидає листя.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ