Як пересадити дерева

ЯК ПЕРЕСАДИТИ ДЕРЕВА
ЯК ПЕРЕСАДИТИ ДЕРЕВА
Реклама

Дачні ділянки у нас, як правило, невеликі, і нерідко доводиться стикатися з необхідністю пересадки дерев. Але як впоратися з цією непростою роботою, якщо в житті, наприклад, крім герані, нічого не пересаджував? Чимало запитань і у тих, кому доводилося мати справу з молодими деревцями, а як належить «переселяти», скажімо, 8-10-річні?

Л. П. ГРИНЬОВ,
м. Бар Вінницької обл.

Шановний Леоніде Петровичу! Насамперед, варто визначитися, коли краще пересаджувати старі дерева. Як вважають фахівці (та й досвідчені садівники свідчать), продуктивніше вести цю роботу пізньої осені й на початку зими, але до настання сильних морозів. Варто у цьому зв’язку зазначити, що зимова пересадка менш болюча для дерева.

Можна пересаджувати і навесні, але робити це до настання сокоруху і набрякання бруньок. Дерева, пересаджені ранньою весною, протягом літа повністю приживаються.

Проте, коли б ви не надумали пересаджувати дерева, необхідно суворо дотримуватися вимог, що диктуються їх віком, для успішного виконання цієї непростої і відповідальної роботи.

При пересадці 2-4-річних плодових дерев проблем зазвичай не виникає. Якщо максимально зберегти кореневу систему при викопуванні і не заглибити дерево при посадці – успіх гарантований. Слід тільки врахувати, рослина швидше приживеться, якщо її пересадили з грудкою землі навколо кореневої системи.

Але чим старше дерево, тим більше його коренева система і надземна частина, а значить – і складніше його пересадити.

Щоб пересадити 8-10-річне дерево, треба протягом 1-2 років підготувати його до цієї процедури. Зробити це краще наступним чином. Спочатку необхідно провести проріджування і обрізування надземної частини з метою надання кроні необхідної форми. Потім викопати навколо дерева на відстані 40-50 см від штамба на ширину лопати канавку глибиною 80 см. Коріння акуратно відпиляти гострою ножівкою, щоб зрізи були гладкими.

Канавку засипати пухкою землею, змішаною з перегноєм (5-6 відер перегною на 1 відро землі), і періодично рясно поливати.

Обрізані коріння з часом утворюють дрібні корінці, які зберігаються при пересадці і покращують приживлюваність дерева.

Приступаючи до викопування дерева по мірі підкопування його (почавши з зовнішньої сторони канавки), необхідно перерізати гострою лопатою або ножівкою все нижнє коріння, нахиляючи при цьому ствол в боки, обережно підклавши мішковину або плівку під земляний ком з корінням.

Потім, обхопивши ком мішковиною і мотузками, вийняти дерево з ями і перетягнути до місця посадки.

На новому місці яма для дерева повинна бути підготовлена розміром, що перевищує на 50 см завширшки і 20 см у висоту грудки землі з корінням.

Пересаджене дерево потрібно буде протягом усього літа добре поливати на новому місці (7-8 поливів) і обов’язково в разі цвітіння в перші 2 роки обривати квітки, які з’являються.

При дотриманні всіх правил пересаджені дорослі плодові дерева непогано приживаються і через 3-4 роки відновлюють плодоношення.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ