Гібридна алича дивує врожаєм

Гибридная алыча. Автор Д. Терентьев демонстрирует урожай алычи сорта Гек.
Автор Д. Терентьев демонстрирует урожай алычи сорта Гек.
Реклама
Читати російською мовою

У цьому році, незважаючи на прохолодну весну, урожай слив і аличі був напрочуд щедрим. Дерева просто ломилися від врожаю. Але ще більше мене дивує, що практично ні в кого з сусідів не росте гібридна алича. Адже вона не тільки дає щорічний стабільний урожай, але і значно перевершує за врожайністю сливу.

В основному невигадливі власники земельних ділянок (садівниками їх назвати складно, зважаючи на відсутність інтересу до самого садівництва як такого) обмежуються посадкою викопаної в іншого сусіда порослі тернівки або маловрожайних звироднілих слив. А щеплення з сільських жителів мало хто освоює і на прищеплені саджанці витрачатися не прийнято. Хоч такі саджанці і окупають себе за перший рік плодоношення. Тому багатьох так і дивує рясний урожай дерев.

Так, біля моєї ділянки постійно зупиняються перехожі, а сусіди нарекли мене «професором садівництва», хоча я і на ділянці-то з’являюсь навіть не щотижня. А все, що зробив для такого врожаю, це років 15 тому переприщепив замовленими поштою сортовими живцями поросль слив, та виросли по городу сіянці аличі та абрикоса.

Ніякого особливого догляду мої насадження не отримують. І урожай дають завжди. А рясне навантаження врожаєм – це заслуга сучасних сортів гібридної аличі. Причому, вони далеко не нові – багато виведені вже років 15-20 тому. Тому, щоб бути з урожаєм, або не скупіться на купівлю сортових саджанців, або освоюйте щеплення.

Великоплідні гібридні форми аличі за смаковими якостями і розміром не поступаються найсолодшим сливам. Ще й до хвороб і шкідників стійкі. Навіть всюдисуща плодожерка пошкоджує гібридну аличу незначно.

Так, сорт Гек добре витримує сильні навантаження врожаєм, а навантажується він урожаєм дуже сильно (див. фото). Плоди жовті, великі, широкоовальної форми. Шкірочка міцна, яскраво-жовта, іноді з рум’янцем.

Подобаються, що за смаком, що за якістю плоди сорту Глобус. Це один з найбільш великоплідних і врожайних сортів аличі середнього терміну дозрівання. Плоди великі, округлої форми, фіолетові з восковим нальотом. Дуже довго висять на дереві не псуючись, щільні і транспортабельні.

Найулюбленіший сорт аличі у мене – Колоноподібна. Він отриманий схрещуванням вишнесливи Гейовата і аличі великоплідної. Плоди червоні, овальні, з червоно-рожевою м’якоттю, найсмачніші з усіх сортів, що я куштував. Її крона росте вертикально і не відхиляється в сторони. Що дуже зручно для економії площі (можна посадити по межі ділянки) та догляду. Настійно рекомендуємо завести цей сорт.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ