Африканська ромашка: вирощування розсадним способом

Африканская ромашка: выращивание рассадным способом
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

 1. Основні сорти
 2. Секрети доброї розсади
 3. Пересадження у відкритий ґрунт
 4. Догляд

За формою ця квітка нагадує садову ромашку, але строкате забарвлення видає її екзотичне походження. Ця невибаглива рослина здатна привнести нотки свята в будь-яку квіткову композицію.

Африканська ромашка або остеоспермум має безліч різновидів і сортів. Вони відрізняються не тільки забарвленням, але і за формою. Є сорти, квітки яких схожі на великі садові ромашки, а є з витончено вигнутими пелюстками, що нагадують мініатюрні ложечки. Можна придбати остеоспермум, подібний до декоративних соняшників, але більш яскравий, з красивою темною облямівкою навколо серцевини, або схожий на пишно квітучі айстри. Всього відомо близько 50 видів цієї квітки.

Основні сорти

 • Бамбе – білі пелюстки зі світло-фіолетовими краями.
 • Вольта – рожево-фіолетові пелюстки. По мірі цвітіння куща світлішають і переходять в білий.
 • Небо і лід – сніжно-білі пелюстки з синьою облямівкою навколо серцевини.
 • Конго – рожево-фіолетові суцвіття.
 • Крем симфоні – насичено-жовті пелюстки з фіолетовою смугою біля основи.
 • Буттермілк – зі світло-жовтими квітками. В процесі цвітіння переходять в білий.
 • Акіла – темно-фіолетові суцвіття з приємним запахом, холодостійкий сорт.

Цікаво, що на відтінок суцвіть остеоспермума впливає освітлення і якість ґрунту. При правильному догляді африканська ромашка здатна радувати цвітінням з червня до середини жовтня.

Секрети доброї розсади

Насіння остеоспермума досить велике і тверде, нагадує маленькі кісточки. Звідси і назва квітки, що об’єднує два слова, які перекладаються з грецької, як «кістка» і «насіння». Що б схожість насіння була краще, його потрібно злегка надколоти, як насіння соняшника.

На розсаду африканську ромашку висівають в кінці березня-на початку квітня. Ґрунт можна придбати готовий універсальний. А можна приготувати самому з дернової землі, перегною, піску і торфу, взятих в рівних пропорціях. Також можна використовувати торф і пісок – 1:1. Головне, щоб ґрунт був пухким і багатим поживними речовинами.

На дно треба покласти шар дренажу з керамзиту або іншого органічного матеріалу. Можна висаджувати в спеціальні торфоперегнійні горщики. Бажано садити в них по 2 насінини. Потім залишити більш сильний паросток.

Замочувати насіння не потрібно, після цього воно може загнити в землі. Краще потримати його 2-3 години в зволоженій серветці. Потім поглибити на 0,5 см в ґрунт, помірно полити. Зверху натягнути плівку для створення парникового ефекту. Ємкості з посівами поставити в тепле місце. Оптимальна температура – 24-27°С. Приблизно через тиждень, коли проклюнуться паростки, плівку потрібно зняти, а розсаду помістити на сонячне підвіконня.

Необхідно стежити, щоб земля в горщиках була трохи вологою. Переливу рослина не любить.

У травні, коли температура повітря встановиться в межах 17-23°С, а на паростках з’являться не менше 4-5 постійних листків, слід виносити розсаду на свіже повітря або загартовувати біля відкритих вікон. Спочатку процедура повинна тривати близько 10-15 хвилин на день. Але поступово можна збільшувати час перебування розсади на відкритому повітрі. А також можна поступово знижувати температуру, виносячи ємкості в більш пізній або ранній час. Мінімальна температура для загартування остеоспермума – 12°С.

Пересадження у відкритий ґрунт

Наприкінці травня, коли мине небезпека поворотних заморозків, африканську ромашку можна пересаджувати у відкритий ґрунт.

Потрібно вибрати для цього сонячну ділянку, на якій підземні води знаходяться глибоко. На затіненій території остеоспермум буде набагато гірше цвісти. Ґрунт повинен бути нейтральним або слабокислим. Якщо кислотність підвищена, можна завчасно провести його олужнення доломітовим борошном (близько 300 г на 1 кв. м) або золою – 2 склянки на 1 кв. м. Якщо ґрунт пухкий, можна просто рівномірно розсипати порошок по поверхні, потім перекопати. Для важкого ґрунту потрібно залити борошно або золу окропом (6-7 л на 300 г), настояти 2 дні, потім полити землю.

У розсади досить тендітне коріння, тому пересаджувати її треба з земляною грудкою. Між рослинами рекомендується залишати 30-40 см, для деяких сортів – 50 см. Землю навколо паростків потрібно злегка притоптати і добре полити. Потім поливати тільки по мірі пересихання землі.

Догляд

Коли почнуть формуватися бутони, бажано підживити африканську ромашку універсальними добривами для квітучих культур. Потім досить підживлювати раз на 2-3 тижні протягом сезону. Це продовжить період цвітіння екзотичної рослини і допоможе її суцвіттям зберегти соковиті барви.

Хвороби і шкідники уражають остеоспермум рідко. Рослину може атакувати попелиця. Якщо це станеться, потрібно обробити насадження фунгіцидами типу Калаш, Біотлин, Моспілан (використовувати відповідно до інструкції).

Щоб рослина сформувала акуратний кущ і виглядала красиво, потрібно прищипувати і обрізувати зайві гілочки. Це треба робити протягом усього сезону. Також необхідно видаляти засохлі бутони. Одна квітка може триматися близько 5 днів. Потім вона в’яне, а на кущику з’являються нові суцвіття.

Обрізані пагони можна висаджувати. Вони досить легко вкорінюються і навіть можуть встигнути зацвісти.

Щоб зберегти остеоспермум взимку, його потрібно добре утеплити опалим листям або іншим органічним матеріалом. Але в широтах, де морози опускаються до -10-15°С, є ймовірність, що корені рослини загинуть. Тому рекомендується її викопати разом із земляною грудкою і помістити в прохолодне приміщення – підвал або льох. Протягом зими остеоспермум потрібно злегка поливати, щоб не висохло коріння. Якщо тримати африканську ромашку в теплому приміщенні, вона продовжить цвісти. До весни кущик може виснажитися.

Наталія ШАПОВАЛ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ