Стерилізація банок сіркою. Хлор у поливній воді

Стерилизация банок серой. Хлор в поливной воде
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Чи можна стерилізувати банки сіркою?
  2. Хлор у поливній воді

Чи можна стерилізувати банки сіркою?

Кажуть, що перед консервуванням
треба обробляти скляні бутлі сіркою,
тоді вони не будуть «вибухати».
Якою сіркою, де її брати
і як правильно це робити?
Чи нешкідливо це,
адже сірка – речовина небезпечна.
М. В. Мачулін,
с. Кирилівка,
Волноваський р-н
Донецької обл.

Шановний Миколо Васильовичу! В даному випадку краще орієнтуватися на здоровий глузд. Сірка хоч і є антисептиком, але вона сама і багато її сполук відносяться до токсичних речовин, і застосовувати їх у побуті не варто. Є маса інших способів стерилізації скляних ємкостей перед консервуванням, тому радимо скористатися ними і не ризикувати своїм здоров’ям.

Краще стерилізуйте банки над пристосованим для цього чайником або купіть стерилізаційне коло на одну або кілька банок, укладайте його на каструлю з киплячою водою і стерилізуйте банки над парою хвилин по 5. Кришки теж не забудьте простерилізувати.

І дотримуйтеся рецептури під час консервування, адже дуже часто люди грішать на банки, а насправді просто не вистачило солі або оцту, або овочі погано проварилися і від цього злітають кришки.

Хлор у поливній воді

Ми поливаємо город з водопроводу,
де вода буває з запахом хлору.
Чи не шкодить це ґрунту
і як не допустити його накопичення?
Микола Глущенко,
м. Харків.

Особливої шкоди рослинам хлор в поливній воді не приносить. Навіть навпаки, в невеликих дозах він необхідний (бере участь в процесі фотосинтезу).

Потрібно відзначити, що джерелом надходження хлору в ґрунт також є гній (особливо багато його у свинячому гної), багато мінеральних добрив також містять цей мікроелемент.

Підвищений вміст хлору тягне за собою пригнічення рослин і зменшення врожаю. Особливо не люблять його огірки, шкідливий він і для садових культур: черешня, вишня, абрикос, виноград, червона смородина, малина і суниця.

Щоб не перевищити допустимих норм хлору в ґрунті, не слід використовувати свіжий гній, а хлорвмісні добрива застосовувати восени і не перевищувати дозування мінеральних добрив, до складу яких він входить.

Звичайно, полив краще здійснювати відстояною водою. Однак шкідлива його кількість зазвичай присутня у воді лише протягом декількох днів після хлорування (про це водоканал зазвичай попереджає населення). Потім його концентрація знижується до нешкідливої. Тому можете сміливо поливати ваші рослини.

До слова відзначити – при розпиленні струменя води хлор також випаровується, тому полив дощуванням буде більш доцільним в разі, якщо боїтеся перенаситити ґрунт хлором.

Аліна ЧЕРНЯВСЬКА,
хімік-фармацевт.
Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ