Саджаєш картоплю? Сип цибулиння!

Сажаешь картошку? Сыпь луковую шелуху!
Реклама

Читати російською мовою

Нині городники активно саджають бараболю, тож Дарина Занюкова радить відразу ж подбати і про добриво для рослини.

– Причому, в якості добрива використовую звичайне лушпиння цибулі, – розповідає дачниця з міста Бердичів, що в Житомирській області. – Висаджуючи бараболю, потрібно обов’язково покласти на дно луночки трішечки цибулиння, присипати жменею землі, а тоді покласти картоплину.

Мало хто знає, але цибулиння чудово очищує землю від багатьох захворювань, таких як фітофтора, борошниста мучниста роса, збудники яких гинуть. Також цибулиння гарно відлякує грунтових шкідників – хрущів, дротяника.

І служить добривом для грунту, адже містить у собі чимало корисних мікро- та мікроелементів. Тому цибулиння, покладене під картоплину, спершу оберігатиме її коріння від шкідників та захворювань, а згодом стане джерелом добрива.

Також господиня радить приготувати відвар із цибулиння, яким поливає огірки, помідори, перець, кабачки. Отож, потрібно набрати 300-350 г цибулиння і залити десятьма літрами кип’ятку. Закрити посудину кришкою і залишити на 1 добу. Тоді процідити і, розвівши у пропорції 1:4, полити грядки.

Завдяки такій вітамінній підживці кущики краще ростимуть, матимуть більше цвіту і довше плодоноситимуть.

Також застосовую цибулиння для підживлення кімнатних рослин. Для цього жменю цибулиння заливаю двома літрами кип’ятку, а тоді залишаю настоятися 3-4 години. Тоді розводжу півлітри настою у п’яти літрах відстояної води кімнатної температури і поливаю квіти та обприскую їх».

Олеся АНТОНЕНКО.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ