Правильне омолодження малинника

Правильное омоложение малинника
Реклама

Читати російською мовою

У нас на ділянці багато років добре плодоносила малина.
Але в останні роки вона стала чахнути на очах:
ослини стали невеликі, верхівки їх сохнуть,
а урожай, відповідно, знизився.
Пробували підживити гнойовою рідиною,
але особливого ефекту не отримали.

Валентина ГОЛОВЕНКО,
Київська обл.

По всій видимості, ваш малинник потрібно кардинально омолодити. Епізодичні підживлення тут вже малоефективні.

Малину вирощують на одному місці саду зазвичай десятки років, але через років 5-7 він все ж потребує оновлення. Через 5-6 років після посадки малинника урожай починає поступово зменшуватися.

Однією з найпоширеніших причин, через яку це відбувається, є погіршення складу ґрунту. Друга причина – 
старіння кореневища малинового куща. Але ось новим пагонам-паросткам серед більш старих кущів пробитися нелегко. Крім того, в таких умовах малину починають пошкоджувати різні хвороби і шкідники.

Якщо з харчуванням ґрунту начебто все просто – всього лише потрібно не забувати про весняні і осінні підживлення малинової плантації, то для омолодження кущів багато господарів часто вдаються до проріджування і пересадки чагарників на нове місце. А це, як відомо, неодмінно позначиться на кількості врожаю. Адже перші рік-два рослини, які були висаджені на нове місце, практично не плодоносять.

Зазвичай садівникам просто радять викорчувати старий малинник і приступити до закладки нового. Але я б радив не поспішати, адже є досить альтернативний і простий метод. Щоб правильно омолодити малинник без шкоди для врожаю, потрібно знати деякі тонкощі догляду за цією культурою, з яким ми вас познайомимо.

Вирішуємо проблему іншим способом. Переміщаємо малинник всього на 50-70 см, тобто трохи його зрушуємо. Для цього акуратно викопуємо постарілі рослини, намагаючись не пошкодити кореневу систему сусідніх молодих рослин. Адже саме вони повинні стати їм заміною і дадуть сильні пагони в наступному сезоні. А щоб допомогти їм у цьому, ямки, що залишилися від старих рослин, потрібно засипати компостом і перегноєм. Потім присипати їх розпушеною землею, полити і розрівняти ґрунт на одному рівні з іншим малинником.

Щороку ви поступово будете зрушувати свій малинник на кілька десятків сантиметрів, витягаючи з ґрунту старі рослини і стимулюючи зростання нових. Протягом 5-7 років малинник повинен повністю оновитися, тоді його можна переміщати на старе місце, але ґрунт при цьому повинен бути гарним живильним середовищем для рослин, тому не забуваємо його удобрювати кожен рік.

При грамотному підході у вас вже через рік буде відмінний урожай, але і в поточному році ви не залишитеся без плодів, які виростуть на молодих рослинах. Але урожай з них в перший рік зростання буде дещо менший.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог і агроном-консультант тижневика «Хазяїн».

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ