Пророщування насіння рулонним методом

Пророщування насіння рулонним методом
Реклама

Рослини потребують ґрунту тоді, як тільки вони випустять сім’ядольні листочки. До цього моменту насінню достатньо власних поживних речовин, тому необхідність в ґрунті відпадає.

Отже, для пророщування насіння нам знадобиться рулон звичайного і дешевого (сірого) туалетного паперу, кілька півлітрових пластикових склянок, щільна плівка в рулоні або поліетиленовий пакет для сміття, пакети поліетиленові для продуктів, канцелярські скріпки.

Як ви вже могли здогадатися, пророщувати насіння потрібно на туалетному папері. Цей спосіб підходить практично для всього насіння, за винятком дуже дрібного, такого як насіння салату, цибулі та деяких квіткових рослин.

Плівку або сміттєвий пакет потрібно нарізати на смужки розмірами 10х90 см. Розкласти ці смужки (плівка повинна бути щільною, щоб не перевернулася від протягу), на них по всій довжині розстелити туалетний папір, складений в 2 шари. Потім потрібно змочити папір теплою водою з пульверизатора – і можна розкладати на ньому насіння.

Насіння на паперовій стрічці розкладаємо в один ряд, зробивши відступ на 2 см від верхнього краю паперу на відстані 2-3 см між насінинами. Потім починаємо акуратно згортати папір разом з плівкою в рулончик – точно так само, як згортають килим.

Готовий рулон закріплюємо канцелярськими скріпками (щоб він не розпався) і поміщаємо його в пластиковий стакан, наполовину наповнений водою кімнатної температури. Найголовніше – це розташувати рулон так, щоб насіння опинилося в його верхній частині, так як до цього його ми розташовували в один ряд біля верхнього краю паперу. Не переплутайте сторони паперово-поліетиленового рулону, тому що від цього залежить весь процес пророщування насіння.

Вода буде систематично підніматися вгору по папері і підживлювати насіння вологою в потрібній кількості. Коли з’являться перші сходи, рекомендується створити їм штучний парник. Для цього оберніть склянки з рулонами тонкими поліетиленовими пакетами для харчових продуктів, не випускаючи з пакетів повітря, і закріпіть їх резинкою або мотузкою.

Також можна накрити склянки літровими скляними банками. Розмістіть їх на підвіконні. Раз на день знімайте пристосування для укриття і провітрюйте розсаду. Через 4 дні відкрийте ваші склянки повністю.

При пророщуванні насіння рулонним способом не забувайте підливати в склянки воду. Слідкуйте за тим, щоб в рулонах не утворилася цвіль. Для цього не розкривайте рулони з насінням, але тримайте їх в провітрюваному місці. Також уникайте попадання прямих сонячних променів. Як тільки на рослинах почнуть з’являтися сім’ядольні листочки, пересадите їх в ґрунт.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном. м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ