Моя пристрасть – гладіолуси

Моя пристрасть - гладіолуси
Реклама

Я на них знаюся

Вважаю себе любителем саду і городу зі стажем,
особливо люблю гладіолуси. Їх у мене понад 250 сортів!

Незабутній літній ранок з потужними квітконосами всіх кольорів веселки! Це треба бачити хоч раз у житті. Хоча шлях до цього непростий і неблизький. З часом з’являється досвід вирощування, зберігання і лікування гладіолусів. Хочу поділитися деякими спостереженнями з читачами «Хазяїна».

Для ранньої вигонки гладіолусів саджу невеликі цибулини в кінці лютого в півлітрові пластикові стакани. Тримаю їх на південному підвіконні, поливають помірно, чекаю вкорінення і появи паростків. В кінці березня – початку квітня, коли встановиться тепла погода (південь України) і земля прогріється до 8-10 градусів, акуратно розрізую склянку і перевалюю пересохлий земляний ком на постійне місце посадки. Це має бути сонячне місце і правильно підготовлений ґрунт.

Лунки повинні бути 15-20 см в глибину, заправлені перезрілим органічним добривом (грибний субстрат, курячий послід, гній), а цибулина саджається безпосередньо в пісок. Підгортаю і добре мульчую. Протягом квітня – травня гладіолуси добре розвиваються, і тут настає саме час підживлення цих чудових рослин.

Гладіолус – одна з небагатьох квіток, краса яких залежить від повноцінного живлення. Правильне підживлення – запорука яскравого забарвлення, міцного квітконоса і здорової цибулини.

У мене є свій метод: беру 2-3 жмені цибулиння, заливаю окропом (5 л), окремо в теплій воді розчиняю півпачки сирих дріжджів, виливаю в остиглий настій з цибулевим лушпинням і поливаю таким розчином гладіолуси. Помічено, що рослини стають міцнішими і яскравіше, дякують своїм незабутнім цвітінням.

Вдаються мені і цікаві композиції в клумбах з гладіолусами. У центр круглої клумби саджу помітні по красі і кольором цибулини таких сортів як Богиня любові, Вінець, Мідна гора, Вікторія, Бузковий сон, потім роблю коло для посадки насіння невисоких чорнобривців жовтого кольору, а в якості другого кола висаджую цибулини гладіолусів невисоких розмірів: Фар вест, Прісцилла, Рожевий фламінго, Малинове вино, Біле море, Блакитний топаз і т. д. Знову посіваю чорнобривцями, але вже коричневого кольору.

А. Г. ШЕВЧЕНКО.
смт Веселе Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ