Моя пристрасть – гладіолуси

0
215
Моя пристрасть - гладіолуси
Реклама

Я на них знаюся

Вважаю себе любителем саду і городу зі стажем,
особливо люблю гладіолуси. Їх у мене понад 250 сортів!

Незабутній літній ранок з потужними квітконосами всіх кольорів веселки! Це треба бачити хоч раз у житті. Хоча шлях до цього непростий і неблизький. З часом з’являється досвід вирощування, зберігання і лікування гладіолусів. Хочу поділитися деякими спостереженнями з читачами «Хазяїна».

Для ранньої вигонки гладіолусів саджу невеликі цибулини в кінці лютого в півлітрові пластикові стакани. Тримаю їх на південному підвіконні, поливають помірно, чекаю вкорінення і появи паростків. В кінці березня – початку квітня, коли встановиться тепла погода (південь України) і земля прогріється до 8-10 градусів, акуратно розрізую склянку і перевалюю пересохлий земляний ком на постійне місце посадки. Це має бути сонячне місце і правильно підготовлений ґрунт.

Лунки повинні бути 15-20 см в глибину, заправлені перезрілим органічним добривом (грибний субстрат, курячий послід, гній), а цибулина саджається безпосередньо в пісок. Підгортаю і добре мульчую. Протягом квітня – травня гладіолуси добре розвиваються, і тут настає саме час підживлення цих чудових рослин.

Гладіолус – одна з небагатьох квіток, краса яких залежить від повноцінного живлення. Правильне підживлення – запорука яскравого забарвлення, міцного квітконоса і здорової цибулини.

У мене є свій метод: беру 2-3 жмені цибулиння, заливаю окропом (5 л), окремо в теплій воді розчиняю півпачки сирих дріжджів, виливаю в остиглий настій з цибулевим лушпинням і поливаю таким розчином гладіолуси. Помічено, що рослини стають міцнішими і яскравіше, дякують своїм незабутнім цвітінням.

Вдаються мені і цікаві композиції в клумбах з гладіолусами. У центр круглої клумби саджу помітні по красі і кольором цибулини таких сортів як Богиня любові, Вінець, Мідна гора, Вікторія, Бузковий сон, потім роблю коло для посадки насіння невисоких чорнобривців жовтого кольору, а в якості другого кола висаджую цибулини гладіолусів невисоких розмірів: Фар вест, Прісцилла, Рожевий фламінго, Малинове вино, Біле море, Блакитний топаз і т. д. Знову посіваю чорнобривцями, але вже коричневого кольору.

А. Г. ШЕВЧЕНКО.
смт Веселе Запорізької обл.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ