Оточуємо себе красою

Окружаем себя красотой
Реклама

Читати російською мовою

У популярній пісні є такі слова:
Щастя буває різним,
Хтось виблискує алмазами,
Хтось літає над грозами,
Когось не видно за розами…

Ми з дружиною відносимо себе до тих людей, про яких говорить останній рядок цього чотиривірша. Бо ось вже 17 років (відтоді, як переїхали з обласного центру у віддалене село) намагаємося оточити себе різноманітними рослинами. Серед них багато квітів (гібіскуси, лілійники, тюльпани, іриси високі та карликові), вічнозелених (самшити, хвойники, бересклети, юки), декоративних чагарників (керії, гортензії, спіреї), злаків (міскантуси, пенесетуми). Також ми вирощуємо багато лікарських рослин, таких як аїр, материнка, марена фарбувальна, аралія та інші.

Нам спочатку пощастило придбати будинок, дуже вдало розташований на ділянці. Перед ним було близько шести соток вільного простору – так що було де розгулятися. З тих пір і почався безперервний процес прикраси цього простору цікавими рослинами. І хоч це нелегка праця, але життя в оточенні краси допомагає наповнити наші душі світлими почуттями – радістю, любов’ю, добротою! Однак, прикраса свого двору – не єдина наша мета. Багаторазово публікуючи в газеті «Хазяїн» статті, ми прагнемо, щоб в Україні стало якомога більше наших однодумців.

Не секрет, що загальновизнаною королевою квітів є троянда. Але в її королівстві є багато гідних претендентів на трон. Одним з них, на нашу думку, є гібіскус трав’янистий. Адже, погодьтеся, серед декоративних рослин, вирощуваних на території України, тільки рідкісні одиниці мають квітку, що досягає в діаметрі 25 см і навіть 30 см! І хоч спектр кольорів гібіскуса (червоний, малиновий, рожевий, біло-рожевий, білий) не настільки широкий, як у троянди, він цілком може задовольнити різноманітні смаки любителів квітів.

Потужні кущі красеня-гібіскусу висотою від 1 до 2,5 м дарують нам можливість щодня милуватися десятками неповторних квітів протягом 1,5-2 місяців. Великі яскраві квіти не залишають байдужими і джмелів – з раннього ранку волохаті трудяги-ласуни із задоволенням пірнають у напіврозкриті квіти, допомагаючи гібіскусам зав’язати насіння.

Споглядання цієї картини під басовите гудіння джмелів створює невидимі нитки єднання з природою, що допомагають душевному і фізичному зціленню. Мабуть, тому багато їх тих, з ким нам вдалося познайомитися завдяки нашому захопленню, зізнаються, що, незважаючи на поважний вік або проблеми зі здоров’ям, саме любов до квітів допомагає їм не сумувати і триматися на плаву.

На місці квітів, запилених джмелями та іншими комахами, утворюються насінні коробочки. Протягом 6-7 тижнів вони виростають, набувають бурого відтінку і розкриваються, показуючи насіння близько 3 мм діаметром. В цей час їх треба зібрати.

Якщо це насіння в квітні наступного року посіяти на розсаду, то можна отримати квітучий гібіскус в цьому ж сезоні. Схожість у них зберігається до 6-ти років. До переваг гібіскусу, в порівнянні з трояндою, можна віднести і той факт, що, виростаючи багато років на одному місці, він накопичує потенціал і чекає свого часу. Деякі з кущів, які ми ділили в минулому сезоні, росли на одному місці 7 років. І хоч поділ такого куща вимагає певних зусиль і вправності, в результаті з нього можна отримати десятки саджанців.

Іноді в процесі поділу куща відламуються свіжі пагони заміщення. Тому минулого року ми провели цікавий експеримент. Відламані молоді пагони довжиною 5-7 см, з невеликими корінцями і без листочків відразу поклали в ємкість з водою, а потім, розпушивши ґрунт, посадили кожен в окрему ямку. Рясно поливши водою, накрили кожну ямку розрізаною навпіл 5-літровою ПЕТ-пляшкою, щоб запобігти висиханню верхнього шару і створити мікроклімат. В результаті виросли саджанці висотою 30-40 см. Про те, як вони перезимують і будуть рости в цьому році, ми поспостерігаємо. І якщо досвід буде вдалим – розповімо про нього в наших майбутніх статтях.

До речі, якщо ви побоюєтеся викопувати багаторічний кущ, але при цьому хочете отримати кілька поділок від нього, можна поступити наступним чином. Спочатку підкопуємо кущ з одного боку, за допомогою гостро заточеної штикової лопати відсікаємо підкопану частину, потім її можна розділити і розсадити в різні місця. При цьому у тій частині куща, яка залишилася на місці, коренева система не буде порушена.

Про нашого улюбленця-гібіскуса ми можемо розповідати якщо не до нескінченності, то дуже довго. Але на завершення хотілося б особливо підкреслити, що вся наша колекція вирощена з насіння. Саме цей спосіб розмноження, який ми неодноразово описували в своїх статтях, є найбільш захоплюючим і доступним.

В нашому оточенні є багато представників флори, гідних уваги. Однією з рослин, давно і міцно підкорили наші серця, є лілійник. Про цього невибагливого красеня та інші цікаві рослини ми розповімо в подальших випусках газети «Хазяїн».

Якщо наша стаття пробудила у вашій душі інтерес і бажання оточити себе красою, ми готові з радістю допомогти вам у вирішенні будь-яких виниклих питань, в тому числі і з придбання посадкового матеріалу.

Василь та Олена ОЛЕКСІЄНКИ.
пров. Вільний, 6, с. Бабайківка,
Царичанський р-н,
Дніпропетровська обл., 51010.
Фото авторів.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ