Зрізані квіти

Роза
Реклама

Як правильно вибрати квіти на ринку? Коли зрізати їх у своєму саду?

М. О. ГУНЬКО,
м. Полтава.

Шановна Марино Олександрівно! Перш за все зверніть увагу, в якій стадії розвитку вони знаходяться.

Троянди повинні знаходитись в фазі забарвленого бутона і напіврозпускання. Тобто зелені чашолистки повинні прилягати до пелюсток. Якщо вони повністю відігнуті, то швидше за все вам пропонують не бутон, а «серединку» троянди з обірваними зовнішніми пелюстками. Виняток становлять тільки густомахрові троянди типу червоних «баккара», у яких чашолистки відразу «дивляться» вниз.

Гвоздика буде довго жити, якщо її купити в фазі напіврозпускання, але зовнішні пелюстки вже відігнуті назовні під прямим кутом. Ледь забарвлений бутон не розпуститься, як би вас не запевняли в зворотному, а квіти, які вже повністю розпустилися, здатні через 2-3 дні втратити товарний вигляд, адже невідомо, скільки часу вони провели у відрі у продавця.

Нарциси повинні перебувати у вигляді бутонів або бути схожими на гусячу шию. Якщо вам намагаються нав’язати перехоплені резинкою тюльпани, скажіть рішуче «ні». Такі квіти проживуть не більше доби. Тюльпани зрізають при формуванні бутона, який злегка забарвлений.

Лілії можна купувати з однією квіткою, яка розпустилася, фрезії і гладіолуси – з першими бутонами, що розкрилися. У доброго запашного горошку зазвичай розкрита половина квіток в китиці, так само, як у бузку і флоксів. Півонії зрізають, як тільки забарвиться бутон. Через 6-8 днів виходить розкішна квітка.

Хризантеми ні в якому разі не повинні мати зеленого кольору в серединці, а зовнішні пелюстки – коричневих слідів гниття або залишків обривання. Відмовтеся від квітів, що знаходяться в алюмінієвих або цинкових відрах, – вони окислюються, що несприятливо впливає на них.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ