Як зберегти черрі

помідори Черрі
помідори Черрі
Реклама

Зараз дуже популярні дрібноплідні томати, які називаються Черрі. В минулому році ми виростили непоганий урожай сортів Вишенька і Сосулечка. Закатали їх в банки, де вони дуже красиво виглядають. Але не зрозуміємо, як же їх взимку зберігають свіжими? Ми пробували за допомогою свічки – не вийшло. Може, підкажете спосіб?

Л.Ф. НАКАЛЮЖНА,
Запорізька обл.

Деякі сорти дрібноплідних томатів Черрі мають підвищену лежкість, в порівнянні з великоплідними можуть зберігатися у свіжому вигляді без всяких хитрувань. Але при дотриманні певного температурного режиму в сховищі.

У домашніх умовах для тривалого зберігання томати закладають в холодильник. Причому відносно довго можна зберігати помідори всіх ступенів зрілості – і зеленостиглі, і бланжеві, і рожеві, і повністю дозрілі, незалежно від їх забарвлення. При цьому їх слід розділити за ступенем стиглості та зберігати окремо, тому що температура зберігання для них абсолютно різна.

Зовсім стиглі помідори зберігають при температурі плюс 1-2 градуси (але не менше), бланжеві – при 4-6 градусах, а в фазі зеленостиглості – при 10-12. При цьому укладені в ящики великі помідори загортають у м’який папір, а дрібні зручно зберігати в пластикових кошиках, розділивши їх пошарово папером.

При тривалому дозарюванні дуже важливо, щоб відносна вологість повітря в сховище знаходилася в межах 80-85%, оскільки при більш високій вологості плоди починають поступово загнивати, а при зниженій вони можуть швидко стати в’ялими і несмачними.

Якщо потрібно, щоб томати швидко дозріли, їх кладуть на зберігання в приміщення з температурою 20-24 градуси. Дозарювання значно прискорюється, якщо в ящики покласти по кілька штук червоних плодів. В таких умовах зелені плоди дозрівають вже через 7-8 днів.

Однак томати, дозрілі після тривалого зберігання, потрібно відразу вжити в їжу, оскільки вони втрачають стійкість до шкідливих мікроорганізмів, які швидко вражають їх у місцях пошкоджень або в місці прикріплення плодоніжки.

Деякі заморожують помідори в морозильній камері, а перед вживанням кладуть їх у холодну воду. До слова, для заморозки найкраще і підходять Черрі, так як великоплідні сорти зазвичай більш соковиті та розтікаються при відтаванні.

Також довго можна зберігати помідори в замороженому стані в ящиках під снігом. Але якщо сніг відтане, їх потрібно буде терміново вжити.

В Італії, Австралії та азіатських країнах поширена традиція сушити помідори в домашніх умовах. Можете скористатися цим методом і ви.

Справедливості заради відзначимо, що свіжі помідори Черрі в будь-який час року можна придбати в супермаркеті. 

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ