Готуємо жоржини до зими

Готовим георгины к зиме
Реклама

Читати російською мовою

У жовтні, після перших заморозків, настає час викопати коріння жоржин і підготувати їх до зимового зберігання. Ці розкішні квіти не переносять навіть легких морозів – їх стебла і листя відразу ж чорніють і відмирають.

Після загибелі надземної частини, зріжте рослину на висоті 12-15 см над рівнем землі. Для викопування коренів виберіть сухий сонячний день. Бажано, щоб ґрунт навколо рослин підсохнув. Викопувати коріння краще вилами, щоб не пошкодити його. Спочатку обкопайте рослину по колу на відстані 25-30 см від стебла. Потім заведіть вила під корінь, рукою візьміться за стебло рослини і потихеньку тягніть її вгору. При цьому намагайтеся не відірвати стебло, щоб не пошкодити кореневу шийку.

Акуратно вийміть коріння жоржин із землі і обтрусіть від ґрунту. Уважно огляньте їх і видаліть старі, пошкоджені або хворі. Старі бульби легко впізнати – 
вони набагато більше молодих і відрізняються більш темним кольором. У наступному сезоні такі бульби не дадуть нових бруньок, тому зберігати їх немає резону.

Видаліть всі дрібні корінці, а довгі – укоротіть. Пошкоджені або підгнилі бульби жоржин обріжте до здорової тканини. А якщо пошкоджено більше половини бульби, то краще видаліть її повністю.

Потім коріння помийте у воді і замочіть для дезінфекції на 30-40 хвилин в яскраво-рожевому розчині марганцівки. Для захисту від грибкових інфекцій і гнилей можна використовувати хімічні препарати, наприклад, Максим, Хом.

Після обробки ретельно просушіть коріння на сонці або в добре провітрюваному приміщенні. Не залишайте бульби ночувати на вулиці, так як навіть невеликий мороз може їх знищити.

Бульби можна укласти в картонні ящики в один шар і зберігати, пересипавши сухою тирсою, піском або торфом. А можна кожен корінь загорнути в кілька шарів паперу і нещільно укласти в дерев’яні або пластмасові ящики. Після чого перенесіть їх в непромерзаюче приміщення з хорошою вентиляцією і вологістю повітря не менше 70% (підійде льох або підвал).

Порада! Перед закладенням на зберігання занурте коріння жоржин в розплавлений стеарин або парафін. Для цього просто розтопіть 2-3 господарські свічки на водяній бані, поки вони не стануть рідкими. Стеарин утворює на коренях тонку плівку, яка запобіжить втраті вологи і збільшить їх збереження.

Підготувала Аліна СВЄТЛОВА,
садівник. м. Бердянськ Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ