Чому не плодоносить годжі?

Отчего 
не плодоносит годжи?
Реклама

Читати російською мовою

У 2013 році посадив годжі.
Зараз у мене три кущі. Цвітуть до морозів,
а ягоди відсутні, хоча є і бджоли, і джмелі.
У чому причина?
В. А. САРАНЧА.

м. Кам’янське
Дніпропетровської обл.

Ця проблема виникла не у вас одного. У багатьох садівників з’явилися підозри, що продавці рослин чуйно зреагували на велику рекламну компанію про корисність ягід годжі для схуднення. На хвилі піднятого навколо цих ягід галасу незабаром на ринок викинули величезну кількість різноманітних сортів годжі, більшість з яких не було пристосовано до наших кліматичних умов. Вони прекрасно ростуть, зміцнюють схили, навіть цвітуть, але дійсно не плодоносять. Про це пишуть багато наших читачів.

Справа в тому, що не всі сорти годжі відносяться до самоплідних рослин і для запилення їм потрібно сусідство поруч іншого сорту. Швидше за все, ваші три рослини – 
клони, тобто отримані шляхом вегетативного розмноження з одного батьківського куща. Для отримання врожайності найкраще посадити саджанець іншого сорту годжі або сіянець.

Також спробуйте вирощувати свої кущі годжі за типом вирощування винограду – щоосені обрізайте старі гілки, залишивши лише кілька стовбурів, щоб прискорити зацвітання на молодих пагонах, тоді, можливо, і встигнуть дозріти ягоди. Будемо сподіватися, що сорт, куплений вами, все ж придатний для вирощування у нас.

Швидше за все, з часом з’явиться багато районованих сортів цієї нової поки що для наших країв ягоди. А зараз будемо вважати, що не всім пощастило, хоча щасливі власники добре плодоносних сортів все ж є.

Підготував Олександр БОБИР,
м. Миргород
Полтавської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ