Як приготувати посадкову яму та обрізати кущі годжі

Як приготувати посадкову яму та обрізати кущі годжі
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Готуємо посадкові ями
  2. Омолоджуюча обрізка кущів годжі

Готуємо посадкові ями

Дерева і чагарники найкраще висаджувати восени. Але якщо виникає необхідність зробити це навесні, посадкові ями потрібно готувати теж восени, або якомога раніше навесні – хоча б за 15-20 днів, а то і за місяць, тобто вже в найближчі дні.

Яма потрібна не тільки для того, щоб в ній розмістити коріння саджанця, а й забезпечити його живленням на найближчі 2-3 роки.

Найчастіше садівники-початківці невиправдано збільшують глибину посадкової ями, не звертаючи уваги на її ширину. Потрібно мати на увазі, що корені рослин, особливо плодових дерев, вийдуть за межі посадкової ями.

Рекомендуються такі розміри посадкових ям: для зерняткових високорослих дерев – 100х60 см, для кісточкових – 80х40 см.

Недосвідчені садівники нерідко висаджують карликові дерева у дрібні та вузькі ями. Потрібно, однак, мати на увазі, що це теж дерево, а не чагарник, і його корінням потрібен простір і запас живлення. Тому для карликових насаджень ями повинні бути в діаметрі до 70-80 см і такої ж глибини.

Для смородини і аґрусу копати посадкові ями діаметром 40-50 см, глибиною 30-40 см, а для малини – яму або канаву шириною 40 см і глибиною 30 см.

Копаючи посадкову яму, більш родючий верхній шар складають в одну сторону, а нижній – в іншу. При посадці родючий ґрунт верхнього шару укладають на низ, а нижній – вгорі, злегка ущільнюючи його і потягуючи за стебло саджанець, щоб вирівняти коріння. Яму краще робити округлою з прямовисними краями.

В. Д. Давидов,
кандидат сільськогосподарських наук,
м. Дніпро.

Омолоджуюча обрізка кущів годжі

Як робити омолоджуючу обрізку годжі,
скільки пагонів залишати на кущі?
М. Д. КОСИНСЬКИЙ.
м. Добропілля
Донецької обл.

Шановний Миколо Дмитровичу! Годжі (дереза китайська) потребує регулярного обрізування і чудово його переносить. Урожай вона формує на молодих пагонах поточного року, а завдання обрізки – стимулювати їх ріст.

Обрізати годжі починають з другого року життя. Існує кілька способів формування дерези. З них найпопулярніші – кущем або штамбовим деревцем. У першому випадку на рослині залишають 3-5 найпотужніших пагонів, а всі інші вирізують. До висоти 1 м повністю видаляють всі бічні гілки. Вище метра їх вкорочують до 4-5 бруньок.

Таку обрізку проводять щороку, попутно видаляючи всі знищені, пошкоджені та загущуючі кущ гілки. Так як годжі росте до 3 м у висоту, то пагони відразу підв’язують до шпалери.

Для формування деревця залишають один найсильніший пагін і підв’язують його до опори, а інші вирізують на рівні землі. Після досягнення ним висоти 1,5 м, верхівку пагона прищипують і починають формування плодових плечей і гілок (крони деревця).

При обрізуванні годжі враховуйте, щоб за кущами було зручно доглядати і обов’язково продумайте варіанти їх укриття на зиму.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ