Новорічні фантазії: вінки, букети, композиції своїми руками

Новогодние фантазии: венки, букеты, композиции своими руками
Новогодняя композиция
Реклама

Читати російською мовою

Новорічні свята у нас асоціюються з традиційним новорічним привітанням Президента, келихом шампанського, салатом олів’є і, звичайно, головним атрибутом Нового року – пухнастою ялинкою-красунею. А як же без неї!

Щорічно на новорічні свята в Україні вирубується більше 4 мільйонів ялин і сосен! Недарма ж екологи і лісники порівнюють новорічні свята з лісовими пожежами. Постоявши кілька тижнів, зелені красуні безжально викидаються на смітник.

Навіщо ж знищувати легені планети, якщо є прекрасна альтернатива новорічній ялинці – святкові композиції і букети. Це красиво, оригінально і необтяжливо. А головне, абсолютно безболісно для навколишньої природи.

Вже більше двадцяти років у Чернігівському національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка існує прекрасна традиція – проводити конкурс новорічних композицій. Це можуть бути підлогові композиції, новорічні вінки, які так популярні нині в Європі, і новорічні букети.

Для їх створення використовують ялинкові і соснові гілочки, «дерево життя» – тую, кавказький символ величі – вічнозелений самшит, ялівець, сухоцвіти, соснові і ялинові шишки, ялинкові іграшки, бісер, папір, фрукти, стрічки, тобто будь-які матеріали, які підказали творцеві композиції його фантазія і художній смак.

Світлана Потоцька, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки ЧНУ «Чернігівський колегіум», поділилася з читачами «Хазяїна», як усього за кілька хвилин зробити оригінальні та прості у виконанні новорічні композиції та віночки.

Зробіть шедевр самі

Для того, щоб створити підлогову композицію, вам необхідні: шматочок пінопласту, ножиці, ялинові гілки, матеріал для прикраси майбутньої композиції.

Нарізуємо необхідну кількість гілочок довжиною близько 17-18 см і щільно встромляємо їх в пінопласт по колу, причому в кожному подальшому до центру колі гілочки повинні бути дещо менше попереднього кола. Центр композиції прикрашаємо за бажанням свічкою, ялинковими іграшками, позолоченими горішками або ж сосновими і ялиновими шишками.

Для віночка виготовте з щільних гілок каркас, який слід оповити гілками будь-яких хвойних. Для оформлення вінка можна використовувати гірлянди, ялинкові іграшки, «дощик», золочені горішки і шишки.

Особливу новорічну нотку додасть композиції і віночках обробка «штучним снігом», який робиться з пінопласту, натертого на крупній тертці. Приклеюють його клеєм ПВА, розведеним наполовину водою.

Дуже оригінальні композиції виходять з соснових шишок, оброблених сріблянкою або золотянкою, і склеєних силіконовим клеєм.

Цікаві новорічні букети можна створити не тільки з гілок ялини і сосни, але і з гілок будь-яких дерев, забарвлених в золотий або срібний колір. Достатньо доповнити композицію декількома скляними дзвіночками – і готовий підлоговий букет у стилі хай-тек.

Підготувала Олена БЕРЕЗКІНА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ