Сад Світлани Шенгер: троянди, тюльпани, гігантська суниця, розпісни лагенарії

Светлана Петровна Шенгер демонстрирует коллекцию роз
Светлана Петровна Шенгер демонстрирует коллекцию роз
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Про троянди і тюльпани
  2. Про гігантську суницю
  3. Про розписні лагенарії

Багато читачів «Хазяїна» ведуть листування і обмін посадковим матеріалом з іншими любителями садово-городніх культур. Так, на фоні загального захоплення виникає дружба і приходить час зустрітися особисто. Так ми і познайомилися зі Світланою Петрівною Шенгер. До зустрічі минуло кілька років активного листування та обміну насінням, поки я нарешті зважилася приїхати в Генічеськ Херсонської області, щоб побачити «райський сад» з квітами.

Про троянди і тюльпани

З першого погляду зачаровують різнокольорові ґрунтопокривні троянди. «Ці новинки-останній писк квіткової моди», – говорить господиня. Не можна пройти повз і не помилуватися красою плетистої триметрової блакитної троянди Блю мун. Не менший захват викликають англійські троянди: Чеппендейл (1,2 м з квітками 11 см в діаметрі), Цезар (заввишки до 1,8 м), Вестерленд (2 м). Поруч пахне троянда Блек Меджик (Чорна магія) та інші не менш цікаві сучасні сорти.

«Троянди вимагають уваги. Потрібна ретельна обрізка навесні, а восени їх потрібно обов’язково вкривати на зиму, або хоча б підгортати. Регулярно потрібно видаляти відцвілі бутони, які не тільки псують зовнішній вигляд, але і затримують появу нових. Також обов’язкові профілактичні обприскування від борошнистої роси, гнилі бутонів. Для знищення попелиці можна застосовувати розчин господарського мила, обсипання деревною золою», – ділиться своїм досвідом квітникар.

Захоплення викликають також посаджені на ділянці всілякі сорти ірисів, лілій і тюльпанів. З останніх мені запав в душу пізній сорт Амадей з дуже великими махрово-бахромчатими квітками.

Про гігантську суницю

З садових культур звернула на себе увагу великоплідна суниця Чамора Турусі. Цей сорт – японський клон Гігантелли, з найбільшими серед усіх сортів, що тануть у роті ягодами ми також вирощували неодноразово. Однак настільки гігантські плоди, – ягоди першого збору досягали розмірів з кулак (до 190 г), ми бачили вперше.

Урожай крупноплодной 
земляники Чамора Туруси.
Урожай великоплідної суниці Чамора Турусі.

Мабуть, все ж на їх розмір істотно впливає сприятливий морський клімат. На випробування привезла 3 саджанця – подивимося як вони поведуть себе в наших умовах.

Про розписні лагенарії

Хто не знає – лагенарія, це екзотичний овоч – довгий кабачок, або як його ще називають, в’єтнамський огірок, від якого можна відрізати шматок, а він далі продовжує зростати.

Але овочем лагенарія є тільки в молодому вигляді. А при повному дозріванні її плоди перетворюються в посуд. Звідси і її друга поширена назва – посудний гарбуз.

У райському куточку Світлани Шенгер знайшлося місце і для цього екзотичного гарбуза. А у двадцятирічної онуки – Анжеліки, інше своєрідне хобі-розмальовувати ці лагенарії. Помилуйтеся цими розписними плодами, зображеними на фото.

Росте в Едемі Шенгер хурма зимостійка, яка витримує морози до -38°С і починає плодоносити на другий-третій рік після посадки. А улюблений декоративний чагарник-плакун, вночі пахне як фіалка Матіола.

«На зиму він відмирає, а навесні знову відроджується, як фенікс» – розповідає садівник.

Словом, що ні крок-то нове відкриття в саду. Про все і не розкажеш…

Про щедрість садівника Світлани Шенгер мені нагадує подарована і з легкістю прижилася в моєму саду айва японська, володіє неповторним лимонним ароматом. І спогади про поїздку, що залишили світлий промінчик південного сонця в моєму серці.

Людмила ХРАПАЧ.
м. Ізюм Харківської обл.
Фото Світлани ШЕНГЕР.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ