Вирощування гострого перцю

Выращивание острого перца
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Що потрібно знати при вирощуванні гострого перцю?
  2. Ґрунт і температура
  3. Полив
  4. Коли краще вносити добрива?

Для багатьох городників вирощування гострого перцю з гарантовано щедрим урожаєм – завдання не з простих. Начебто все робиш як слід, але в результаті виростає дуже мало плодів, а все тому, що гострий перець – досить вимогливий овоч і не терпить посереднього догляду.

Існує багато різних сортів гострого перцю: Імпала, Халапеньо, Кайєнський, Серрано, Анчо Поблано, Баранячий ріг… Ступінь гостроти перцю залежить від наявності в ньому капсаїцину. Чим його більше, тим перець гостріше. Будь який сорт гострого перцю можна виростити в контейнерах в домашніх умовах або у відкритому ґрунті на городі.

Що потрібно знати при вирощуванні гострого перцю?

Враховуйте, що час – найбільший чинник зростання червоного гострого перцю. Скільки знадобиться часу для отримання зрілого перцю, залежить від вибраного вами сорту. Для більшості видів червоного пекучого перцю потрібно 100 днів + додаткові дні для досягнення зрілості на певній ділянці (це залежить від регіону і сталої погоди).

Якщо ви дійсно хочете виростити хороший перець, необхідно одна важлива умова – перевірені якісне насіння і можливість виростити розсаду у себе вдома. Не варто довіряти розсаді, що продається в сезон на ринках. Ви можете придбати рослини зовсім не того сорту, який хочете отримати. До того ж рослини можуть бути заражені грибковими захворюваннями.

Насіння червоного перцю треба садити на розсаду з середини лютого до середини березня. При цьому необхідно забезпечити паростки всім необхідним для активного зростання. Рослина не повинна перебувати у стресі (нестача вологи, нестача світла і поживних речовин).

Якщо вже у вересні можливі короткочасні заморозки, які можуть негайно погубити рослини, а ви не зуміли в ранньовесняний період забезпечити розсаду необхідними умовами, то для вирощування треба використовувати ранньостиглі сорти, період вегетації яких дозволить отримати повноцінний і якісний урожай. Є чимало сортів, у яких період дозрівання всього 70-75 днів, наприклад сорт Імпала.

Висадіть розсаду таким чином, щоб ближче до осені ви змогли поставити над кущами дуги і розмістити рослини в імпровізованій теплиці. Перець, на жаль, дуже чутливий до холоду.

Ґрунт і температура

Гострий перець краще всього вирощувати, коли температура в нічний час досягає і підтримується між 16°C і 21°C – це ідеальні температурні умови. Якщо ви занадто рано висадите рослини у відкритий ґрунт, вони можуть просто не розквітнути. Оскільки перець «родич» томатам, (вони належать до одного виду пасльонових), ви можете посадити його серед них.

Пересаджувати рослини краще у холодний і похмурий день. Практично всі овочеві рослини люблять прогрітий ґрунт, і гострий перець не виняток. Для пересадки розсади у відкритий ґрунт, він повинен бути прогрітим до 16-24°C. Це – оптимальна температура.

Тому перед посадкою перцю прогрійте ґрунт, накривши плівкою. Як тільки ґрунт прогріється до необхідної температури, приготуйте мульчу. Це охоронить від перегрівання ґрунт в спекотні літні місяці. Підвищення температури понад 30°С вважається для гострого перцю некомфортною.

Ця рослина віддає перевагу аерованому ґрунту, тому, якщо ваша городня земля розтріскується, швидко сохне, гарний урожай отримати буде складно.

Ґрунт повинен бути багатим на поживні елементи, але без надмірної насиченості азотом. На слабокислих ґрунтах урожайність гострого перцю знижується, особливо у ранніх сортів.

Спецвыпуск "Перец и баклажан от А до Я"

Полив

Перець любить воду. Якщо його поливати час від часу, то в результаті це знизить кількість врожаю. Відчуваючи «спрагу», перець може втрачати квіти, не викидати нових, засихати, плоди і стебла будуть покриватися бурими плямами, тому ґрунт завжди повинен залишатися вологим.

У спекотні літні дні рекомендується зробити частішим полив до двох разів на добу – вранці та ввечері. У денний час перець поливати не варто.

Коли краще вносити добрива?

Для гарного росту перцю необхідно багато фосфору, магнію і кальцію. Регулярне підживлення рослин попередить нестачу цих важливих мікроелементів. Підживлювати перець зазвичай починають вперше при пересадці у відкритий ґрунт. Ви можете внести добрива знову, як тільки побачите, що плоди перцю подрібнюються.

Не перестарайтеся з добривами, оскільки, якщо ви внесете занадто багато добрив, що містять азот, рослина може почати жирувати – наростить багато стебел і листя, а плодів зовсім не дасть. Під час підживлення мінеральними добривами поливайте частіше, щоб земля не стала надто переудобреною.

В якості добрив можна використовувати добре зброджений пташиний послід, компост також підходить для підживлення. Ці органічні добрива вивільняють у ґрунт поживні елементи поступово і цим забезпечують перець тривалим запасом поживних елементів. Але завжди перед підживленням враховуйте ваш тип ґрунту.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ