Пустоцвіти на огірках

Пустоцвіти на огірках
Реклама

Часто багато хто з городників скаржиться:
«Огірків чомусь немає, одні пустоцвіти!»
У чому тут причина?

О. Г. ЗАГОРУЙКО,
м. Макарів Київської обл.

Шановна Ольго Григорівно! Причина перш за все в якості огіркового насіння. Якщо ви посіяли свіже насіння огірків, то вирослі з них потужні пагони спочатку утворюють безліч чоловічих квіток – пустоцвітів, а тільки потім з’являються жіночі.

Зовсім інша картина вийде, якщо ви посієте насіння огірків двох-трирічної давнини. На таких рослинах жіночі квітки утворюються одночасно з чоловічими або навіть раніше.

Інша причина – наявність у ґрунті в дуже великій кількості азотних добрив, що також тягне за собою бурхливий ріст пагонів, листя і пустоцвітів. У такому разі рослинам дуже корисна швидкодіючими фосфорними добривами, наприклад витяжкою суперфосфату (2 ст. ложки на 10 л води) або настоєм звичайної деревної золи.

Третя причина – полив рослин дуже холодною водою. Не слід забувати, що температура води для поливу огіркових грядок не повинна бути нижче 25°С і обов’язково повинна бути вище температури ґрунту.

І, нарешті, ще одна причина появи пустоцвітів – великий надлишок вологи в ґрунті.

Перше, що потрібно зробити, – підсушіть ґрунт на огіркової грядці на кілька днів. Як тільки на рослинах злегка підів’яне листя – одразу і з’являться жіночі квітки. Але не пересушіть рослини, це буде вже інша крайність.

Але якщо все ж не допоможуть всі вжиті заходи, то зробіть прищіпку верхівки головного стебла огіркових рослин, не рахуючись з кількістю листків на ньому. Така прищіпка призупиняє зростання пагонів, викликає прискорений розвиток пазушних пагонів і жіночих квіток – із зав’язі.

Ну, а що ж робити з чоловічими квітками-пустоцвітами? Велику помилку роблять ті городники, які видаляють всі пустоцвіти, необачно сподіваючись, що це викличе зростання жіночих квіток. Від їх видалення користі ніякої, а погіршити умови запилення жіночих квіток можна реально. Пустоцвіти на рослинах самі швидко пожовкнуть і відпадуть.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ