Пожовтіла розсада перців

Пожелтела рассада перцев
Реклама

Читати російською мовою

Підкажіть, що не так з моїми перцями?
Розсада чомусь пожовкла і погано росте.
І що з листками – деякі, як покусані?
Ростуть вони у мене в покупному ґрунті: торф плюс біогумус.
Нестачі живлення бути не повинно. І чомусь захворіли саме перці.
Баклажани і томати ростуть і виглядають відмінно. Що робити?
Людмила ХРАПАЧ,
м. Ізюм Харківської обл.
Фото читача

Перець – досить примхлива культура як до складу ґрунту, так і до температурного впливу. Причому нерідко причиною пожовтіння листя, всупереч поширеній думці, є не нестача елементів живлення, а грибкове ураження кореневої системи. Це може бути спровоковано перезволоженням в поєднанні з нестачею освітлення. Або ж, якщо в ґрунті для розсади багато неповністю розкладеної органіки.

Також пожовтіння листя перцю може бути викликане температурним стресом, коли їх з теплого підвіконня винесли в холодний парник. Не виключені й сонячні опіки листя. При цьому, як на одному з ваших знімків, сонячний опік може пошкоджувати навіть точку росту, і тоді перші відростаючі листочки будуть деформованими.

Пожелтела рассада перцев

Не привчену розсаду потрібно не відразу виносити на сонці, а загартовувати, розміщуючи на відкритому повітрі в тіні перші дні три. Потім в перший раз виставте на сонці на 5-10 хвилин, постійно збільшуючи час перебування протягом 10-ти днів.

В останньому випадку, якщо на розсаді сонячні опіки або температурний стрес, робити практично нічого не треба. Лише злегка притініть розсаду, поки вона звикне до прямих сонячних променів. Незабаром у неї повинне відрости нове листя, адаптоване до сильного освітлення.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

У разі перезволоження і загнивання коренів потрібно підсушити грудку ґрунту з розсадою (можливо ви рано відкрили парник, і вона у вас днями стояла під холодними дощами). Земля між поливами повинна добре просихати (але, зрозуміло, не до стану в’янення рослин!), щоб корені дихали і не було їх загнивання. Також в цьому випадку буде корисно полити розсаду світло-рожевим розчином марганцівки.

Також є сенс пересадити рослини в новий ґрунт, вибраковуючи ті, у яких загнило коріння. Поки вийде цей матеріал, їх вже буде потрібно якраз висаджувати у відкритий ґрунт. Тому врахуйте ці поради в майбутньому сезоні.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ