Чи не переросла моя розсада?

Не переросла ли моя рассада?
Реклама

Читати російською мовою

Підкажіть, коли висаджувати розсаду томатів?
Корені закручуються вже в склянці,
але ще тільки 7 травня. Напевно рано?
Світлана ГЛУЩЕНКО,
м. Харків.

Якщо брати усереднено, то для більшості центральних і південних районів України оптимальний термін висадки томатів у відкритий ґрунт починається з 20 травня. Що виправдано досить високою ймовірністю поворотних заморозків в більш ранній період. Особливо це часто трапляється на ділянках, розташованих в низинах і на відкритій місцевості. Тому ми б не рекомендували поспішати з висадкою. Це ж стосується північних і західних регіонів України.

Завжди краще перестрахуватися і мати укриття для грядок в разі, якщо за прогнозом оголосять заморозки. Адже вони трапляються в окремі роки і 22-25 травня.

Якщо ж хочеться раніше висадити томати в ґрунт, поставте над висадженими рядками плівкове укриття. Його можна швидко спорудити, накинувши на встромлені в землю кілки плівку. Щоб вона не прорвалася, на кілки одягніть пляшки. Або ж зробіть по довжині ряду поперечину, прибиту цвяхами до встромлених на кінці гряд кілків висотою близько 70 см.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

До місця відзначити, що розсада на ваших знімках ще не переросла і нормально поросте днів 10 під плівковим укриттям. Рекомендуємо лише пару раз підживити розсаду, додаючи в воду при поливі Рост-концентрат та Гумісол (за інструкцією) або їх аналоги. А ось настоєм гною від тварин, як і пташиного посліду, підживлювати розсаду я б не рекомендував. Крім неприємного запаху, він надто рясніє різними мікроорганізмами, які можуть викликати кореневі гнилі у вигляді чорної ніжки розсади. Або вже в ґрунті можуть спровокувати розвиток захворювань кореневої системи.

Те, що корінці починають закручуватися на дні склянки – це цілком нормально. Так відбувається у всіх горщикових рослин. Корені швидко доростають до дна і, впершись в нього, починають рости в сторону, закручуючись біля самого дна в кілька витків. При посадці просто злегка їх розправте, направляючи в глибину посадкової лунки.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ