Посадка цибулинних

Посадка луковичных
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Готуємо ґрунт
  2. Важливі правила посадки
  3. Індивідуальні особливості і переваги

З початку і до 20 чисел листопада настає ідеальний час для посадки цибулинних квітів, таких як тюльпани, гіацинти, нарциси. Не бояться холодів цибулини мускарі, хіонодокси, еритроніума і білоквітника. Перед самими заморозками можна садити морозостійкі лілії і анемони, камасію і всі види алліума.

Готуємо ґрунт

Цибулинні квіти люблять багату поживними речовинами, водо- і повітропроникну землю. Якщо ґрунт у вас на ділянці важкий, глинистий, то перед посадкою перекопайте грядку, де будете садити цибулинні рослини і внесіть добре дозрілий компост або перегній і крупний пісок. Якщо реакція ґрунту кисла, то необхідно зменшити кислотність додаванням доломітового борошна, негашеного вапна або крейди.

Бідний і легкий піщаний ґрунт також потребує поліпшення. Виправити ситуацію допоможе внесення великої кількості перепрілого гною або компосту.

Важливі правила посадки

Не можна на одну глибину садити і маленькі і великі цибулини. При посадці цибулинних важливо пам’ятати, що цибулину (або бульбу) в землю садять на глибину, яка у 2-3 рази перевищує висоту самої цибулини. Наприклад, якщо висота цибулини дорівнює 4 см, то глибина посадки повинна бути від 8 до 12 см. З цього випливає, що чим менше розмір цибулини, тим більше поверхневою повинна бути глибина посадки.

Також для визначення глибини посадки потрібно враховувати характеристики ґрунту. На важких ґрунтах цибулини садять більш поверхнево, а на легких сильніше заглиблюють. Занадто поверхнево посаджені цибулини взимку можуть вимерзнути. Посаджені занадто глибоко дрібні цибулинки можуть просто не зійти.

Відстань між цибулинами повинна дорівнювати половині висоти дорослої рослини. Якщо висота тюльпана приблизно 30 см, то відстань між цибулинами має бути не менше 15-20 см. Мускарі, при висоті 10-12 см, садять на відстані 5-7 см один від одного.

Після посадки ґрунт над цибулинами укрийте шаром мульчі не менше 8-10 см завтовшки. Ранньою весною мульчу видаліть.

Первоцветы. Спецвыпуск "Хозяина"

Індивідуальні особливості і переваги

Висаджуючи нарциси, підбирайте місце, де вони зможуть без пересадки рости 8-10 років. Ці квіти люблять сонячне місце, але переносять і півтінь. Для них важливо отримувати пряме сонячне світло не менше 3-4 годин на день. Добре ростуть в родючій землі з нейтральною або слабо лужною реакцією.

Тюльпани, на відміну від нарцисів, не переносять і найменшого затінення. Їм потрібно сонячне місце, захищене від сильного вітру, який може нашкодити цим крихким красеням. Люблять добре дренований ґрунт з великим вмістом органіки, але не переносять погано перепрілий гній.

Цибулини гіацинта так і ваблять до себе мишей, тому їх краще висаджувати в ґрунт в спеціальних пластикових кошиках для посадки цибулин. Це допоможе запобігти пошкодженню коренів гризунами.

Перед посадкою обов’язково обробіть цибулини фунгіцидом. Садіть гіацинти на глибину 8-10 см, дотримуючись відстань 15х15 см.

Невибагливі і морозостійкі крокуси люблять сонячне місце розташування і родючий ґрунт. Розмножуються вони осіннім діленням гнізд бульбоцибулин.

Якщо хочете своїми очима побачити килим з крокусів – посадіть 40-50 цибулинок на 1 кв. м землі і насолоджуйтеся їх яскравим ошатним цвітінням. Вони можуть заполонити собою всю клумбу, варто тільки про них на пару років забути.

Для будь-яких різновидів алліума вибирайте сонячне, захищене від вітру місце. Садіть цибулини одного сорту групами, комбінуючи сорти з різним терміном цвітіння і забарвленням квітів. Декоративна цибуля віддає перевагу легким, родючим ґрунтам з нейтральною реакцією. Тому, якщо ґрунт кислий, перед посадкою обов’язково внесіть добавки, що знижують кислотність ґрунту (вапно, доломітове борошно).

Красуні-лілії потребують захищеної від вітру сонячної ділянки землі. Але, на відміну від інших цибулинних рослин, вони люблять родючий ґрунт з реакцією від слабокислої до кислої (залежно від виду).

На одному місці без пересадки лілії можуть рости 4-5 років. По мірі того, як цибулина обростає дітками, вона починає гірше цвісти. Такі рослини восени викопують і пересаджують (відокремлюючи діток) на нове місце.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном, м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ