Пересадка кімнатних рослин

Пересадка комнатных растений
Реклама

Читати російською мовою

Правильно пересаджувати кімнатні рослини можуть не всі, звичайно на цю тему у квітникарів-початківців виникає безліч питань. Давайте розбиратися.

Отже, найголовніше: для чого рослинам потрібна пересадка? Пересадка потрібна лише в тому випадку, якщо для розвитку кореневої системи не вистачає місця. Про це дає знати зовнішній стан рослини і субстрату у квітковому горщику. Якщо після поливання земля в горщику швидко пересихає, це означає що коренева система набрала вже достатню масу і об’єм води, який ви ллєте в горщик для неї недостатній. Візьміть горщик в руки і подивіться на його дно крізь дренажний отвір. Якщо там видніються коріння, значить все так і є. Горщик просто малий за розміром кореневої системи кімнатної квітки. Рослина в тісному горщику може виглядати зів’ялою, втрачати інтенсивність забарвлення і здатність до цвітіння.

Пересаджувати рослину потрібно, але у певний час року. Найлегше їй звикнути до нового горщика в березні, коли рослина прокидається після зими і обмін речовин у ній прискорюється.

Акуратно вийміть рослину зі старого горщика разом із земляною грудкою і огляньте її: якщо коріння буквально просочилися назовні і обвили собою земляний ком, то рослині було дуже тісно і вона потребує пересадки. Щоб не пошкодити рослину під час вилучення з горщика, потрібно розпушити ґрунт по краях ємкості і вибити земляну грудку постукуваннями об дно горщика.

Кращий час для пересадки кімнатних рослин в березні, квітні і травні. Перш ніж пересаджувати квітку в новий горщик, потрібно видалити підгнилі коріння. Субстрат для пересадки потрібно оновити, але при цьому взяти частину колишнього субстрату. Бажано збагатити ґрунтову суміш тими добавками які необхідні вашому виду рослини. Особливий склад ґрунту вимагають азалії, орхідеї, кактуси, сенполії. Для інших кімнатних квітів підійдуть усереднені ґрунтові суміші, компоненти якої – це дерен, листова земля, пісок, перегній, торф.

Якщо рослина виявилася схильною до шкідників, найімовірніше джерелом зараження був ґрунт. Це часто буває, коли для субстрату береться садова або городня земля. Тоді вона теж потребує пересадки, де ґрунтову суміш потрібно повністю замінити на нову. Рослини пересаджують на наступний день після поливання.

Розміри горщика

Для вирощування кімнатних рослин придатні горщики з різних матеріалів: кераміка, пластик, деревина. Найважливіше, це звернути увагу на діаметр ємкості та її глибину. Новий горщик не повинен бути занадто великий. Від попереднього він може відрізнятися лише на 3-5 см по висоті і діаметру. Не вибирайте горщики зі звуженою верхньою частиною. Вони виглядають естетично, але не надто сприятливі для більшості рослин, й підходять в основному для антуріумів. Адже стебло антуріумів рекомендовано обгорнути вологим мохом. В маленькі горщики-миски висаджують сукуленти невеликих розмірів. Горщики діаметром 10 см використовують для вкорінення живців. Для горщика діаметром 10-20 см підходять рослини заввишки 30-120 см. Чим ширше крона рослини, тим більший діаметр горщика потрібно рослині.

Для пересадки підготуйте інструменти: секатори, лопатки, дерев’яні палички, черепки. Можна скористатися для інвентарю старою виделкою або дитячим совочком. Запасіться піском і керамзитом, підберіть горщики і піддони. Дерев’яні палички зі зрізаними по діагоналі кінцями нам знадобляться для ущільнення субстрату в горщику. Чим більша ємність горщика, тим товщою повинна бути така паличка.

Пересаджувати рослини найзручніше на столі. Наприклад, для цих цілей підійде і обідній стіл, якщо застелити його господарської клейонкою на час роботи. Щоб убезпечити стіл від ударів, постеліть під клейонку старих газет. Ґрунтову суміш зручно змішувати у великому пластиковому тазику. Розмістіть горщики і обладнання на підготовленому столі. Щоб менше сміття накопичувалося на столі, приготуйте відро для відходів.

Для дренажного нижнього шару всипте в горщики по кілька черепків. Черепки можна отримати, розбивши старий і непотрібний глиняний горщик. Потрібно набити уламків довжиною 4-5 см і шириною 2-4 см. Робиться це розбиванням горщика в щільній тканині за допомогою молотка. Черепками намагаються накрити дренажний отвір в горщику. Потім всипте шар грубозернистого піску або керамзиту шаром в 2 см. Після приготування дренажного шару, всипте ґрунтову суміш заввишки 2,5 см, одночасно ущільнюючи її.

Помістіть рослину із земляною грудкою в горщик по центру ємкості, і присипте землею, поступово її ущільнюючи, таким чином, щоб коренева шийка рослини виявилася прикритою не повністю, а від краю верхнього шару ґрунту до верхнього краю горщика залишився вільним простір висотою в 1,5-2 см. Це вільне місце називається місцем для поливання, щоб вода мала можливість поглинатися поступово, а не розливатися за межі горщика.

Для пересадки пальм, важливо залишити всю кореневу шийку рослини на поверхні, не прикривши її ґрунтовою сумішшю. Пересаджену рослину потрібно полити і поставити на піддон, а потім переставити її на те місце, де вона буде рости.

Аліна СВЄТЛОВА.
м. Бердянськ Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ