Підживлення садової суниці або полуниці

Подкормка садовой земляники или клубники
Реклама

Читати російською мовою

Щоб садова суниця, яку багато садівників звикли називати полуницею, порадувала рясним урожаєм, необхідно подбати про цю королеву ягід на самому початку весни.

У квітні для розвитку зеленої маси рослині необхідне підживлення азотом. Азотні добрива допоможуть сформувати пишне листя і хороші бутони, великі квітки. Підживлення проводимо, якщо температура вище 8°С. При більш низькій температурі коріння не зможе поглинати добрива.

Норма внесення добрив залежить від типу ґрунту: чим ґрунт бідніший, тим більше азоту потрібно внести. Важливо не перевищувати норму внесення азотних добрив, інакше суниця буде нарощувати зелену масу на шкоду врожаю.

Головне правило підживлення – перед будь-яким підживленням обов’язковий рясний полив. Коли вода вбереться, розпушуємо вологу землю, щоб розчин добрива краще вбрався. Після підживлення суницю ще раз поливаємо і розпушуємо ґрунт, потім грядку слід добре замульчувати компостом, перепрілим перегноєм або компостованою хвоєю.

Багато садівників і городників відмовляються від застосування мінеральних добрив на користь органічних. Наприклад, замість весняного підживлення азотними добривами удобрюють свої ягоди органікою: настоєм коров’яку, кінського гною або курячого посліду, перегноєм, компостом або біогумусом.

Для приготування коров’яку гній розводимо водою в співвідношенні 1:5 і залишаємо для бродіння на тиждень. Для поливу отриману суміш розводимо в співвідношенні 1:10. Добриво з пташиного посліду готується аналогічно, тільки розводять його в співвідношенні 1:20. У коров’яку крім азоту є фосфор, калій, кальцій, магній, мідь, цинк, бор та інші мікроелементи. Це універсальне комплексне добриво.

Під кущі суниці можна внести біогумус (в середньому 2 ст. ложки на кущ), перепрілий компост або перегній і акуратно, не пошкоджуючи коріння, закласти в ґрунт.

Для удобрення садової суниці використовують і мінеральні добрива. Перш за все, це – аміачна селітра і сечовина. На 10 л води беремо 
20 г аміачної селітри (приблизно 
2 ст. ложки). Спочатку розводимо добриво в невеликій кількості води, а потім виливаємо отриманий концентрований розчин в загальний об’єм води. Вносимо під кожен кущик по 0,5 л розчину.

Після підживлення азотним добривом грядку з суницею корисно посипати деревною золою або внести мінеральне калійне добриво. Калій забезпечить нормальний перебіг фотосинтезу, підвищить холодостійкість рослин. Якщо калію достатньо, ягоди будуть більш солодкими і будуть краще зберігатися. Зола до того ж прекрасний засіб проти сірої гнилі.

Фосфор зазвичай вноситься в суничну грядку ще з осені.

Крім основних елементів: азоту, калію, фосфору, суниця також потребує багатьох мікроелементів. У продажу можна знайти спеціальні добрива для суниці з додаванням деяких необхідних їй мікроелементів.

Універсальне комплексне добриво для садової суниці можна зробити самостійно з найпростіших речовин. На 10 л води потрібно 2 г борної кислоти (0,5 ч. ложки), 
1,5-2 г марганцівки, 10 крапель розчину йоду, 2 ст. ложки нашатирного спирту і 1 склянку деревної золи. Нашатирний спирт можна замінити сечовиною. Але нашатирний спирт використовувати краще, так як ця речовина – не тільки легкозасвоюване рослинами азотне добриво, але й прекрасний засіб проти багатьох комах-шкідників.

Борна кислота потрібна, щоб простимулювати більш бурхливе цвітіння, краще зав’язування ягід, розвиток кореневої системи. Калій, що входить до складу марганцівки, служить добривом. Марганець і йод, як антисептики, корисні для профілактики грибкових і бактеріальних захворювань. Крім того, достатня кількість марганцю покращує смак ягід, збільшує термін їх зберігання, а йод підвищує імунітет рослини.

Розчиняємо борну кислоту в невеликій кількості гарячої води, так як це речовина розчиняється тільки в гарячій воді, повністю розчинити її в холодній неможливо. Добре розмішуємо і вливаємо у відро з водою. Воду бажано взяти нехлоровану, добре відстояну.

Марганцівку також розчиняємо в окремій ємкості та додаємо у відро. Туди ж додаємо 10 крапель спиртової настоянки йоду. Перемішуємо. Додаємо нашатирний спирт.

Можна внести склянку просіяної деревної золи в розчин або через сито опудрити суницю, або просто висипати під кущі по вологій землі перед підживленням з розрахунку 100 г золи на 1 кв. м.

Якщо золу додаємо в розчин, попередньо її слід залити 2-3 склянками окропу і дати настоятися 2 години, за цей час кілька разів перемішати, а потім влити в загальний розчин.

За день до підживлення ретельно поливаємо суницю, потім розпушуємо ґрунт, виливаємо під кожен кущик 300-400 мл отриманого добрива. Потім ще раз добре поливаємо рослини. Наступного дня повторно розпушуємо ґрунт.

У похмурий день можна обприскувати кущі по зеленому листу. В цьому випадку золою посипаємо окремо.

Перше підживлення проводимо, коли починають відростати перші нові листочки і формуватися квітконоси, друге – коли з’являться квітконоси, але ще не розпустяться бруньки, третє – відразу після цвітіння.

Така обробка ефективна і проти комах-шкідників (наприклад, малиново-суничного довгоносика). Але потрібно так підбирати час підживлення, щоб до моменту цвітіння запах йоду повністю вивітрився, і бджоли прилітали на квіти.

Під час цвітіння садову суницю корисно окропити Епіном.

Для суниці проводять підживлення і з переброджених дріжджів. У 3 л води додаємо 100 г свіжих дріжджів і 100 г цукру. Ставимо розчин в тепле місце для бродіння. У 10 л відстояної води розчиняємо 1 склянку отриманої рідини. Виходить органічне добриво і стимулятор росту. Під кожен кущик виливаємо по 0,5 л розчину.

Спецвипуск Суниця і малина

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ