Королева осені – канна

Канна
Канна
Реклама

Серед безлічі різноманітних яскравих квітів в осінній період провідне місце займає канна. Це – багаторічник без яскраво вираженого періоду спокою. Канни невибагливі та довгоквітучі, справжні королеви клумб. В цьому році канни почали цвісти раніше покладеного часу, так як весна і літо були надмірно жаркими, а тому вони порадували нас своїми різнобарвними квітами вже в кінці серпня-початку вересня.

Провівши літо на різноманітних ділянках українських міст, вони можуть і далі радувати вулиці та парки своїм незвичайним кольором ще не один місяць. Після короткої перерви взимку, коли рослини не поливали і їх листя висихало, канни восени заново відновлюють свій ріст і цвітіння.

Коли цвітіння закінчиться, їх обрізують, очищають і зберігають до наступного сезону. Кореневища відцвілих канн після перших осінніх заморозків викопують, видаливши непотрібну надземну частину. Стебло обрізують трохи вище рівня землі, залишаючи пеньки заввишки 10 см. При цьому важливо переконатися в тому, що частина, яка залишилася, не підмерзла або не підгнила. Зрізи бажано обробити яким-небудь фітонцидом або йодом.

Викопувати кореневища необхідно акуратно, намагаючись їх не пошкодити. На коренях потрібно обов’язково залишити грудку землі – так вони краще збережуться. Коли грудка землі висохне, її треба помістити в картонну коробку і присипати торфом.

На кінчику кореневища канн є бруньки, з яких потім виростають нові пагони. Якщо під час зберігання на них розпускається листя, їх краще зрізати. По боках кореневища є також запасні сплячі бруньки, які дозволяють рослині відновитися.

Важливо дотримуватися правильних умов зберігання, так як оптимальною вважається температура 8-10 градусів при відносній вологості 70-90%. Краще всього зберігати коріння канн у льоху або спеціально обладнаному гаражному боксі з підвалом.

Зберігати канни можна і в холодильнику. Для цього кореневища треба помити, щоб звільнити від землі, замочити в дезінфікуючому розчині та підсушити добу в теплі. Потім загорнути у вологий папір і помістити в пластмасову ємкість, залишаючи доступ повітрю, а також засипати коробку торфом. І постійно стежити за станом кореневищ.

Навесні канни потрібно поділити на частини і посадити, щоб з літа і до пізньої осені ці незвичайні квіти радували рясним і неповторним цвітінням.

Іван ГОРБАЧ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ