Гібіскуси – виверження «вулкана»

0
266
Улюблені квіти - гібіскуси трав’янисті
Стою між двома кущами сорту Флора - чим не виверження вогню?
Реклама

Улюблені квіти – гібіскуси трав’янисті

У минулому році я надсилала розповідь про свої улюблені квіти – гібіскуси трав’янисті. Отримала багато листів і телефонних дзвінків, люди дуже цікавилися цією рослиною, особливо практичними порадами. Я їх систематизувала і представляю на суд читачів «Хазяїна».

За час захоплення квітами пройшла всі методи раннього висаджування у стаканчиках, загартування і т. д. Зараз же після замочування в стимуляторі та пророщування в серветці сію насіння в середині квітня в холодній теплиці, де роблю ще укриття на дугах спанбодом, який після сходів знімаю, і рослини там прекрасно ростуть без хвороб.

У процесі росту роблю кілька підживлень, зокрема Майстром до початку вегетації, що дає добру кореневу систему. Тримаю в теплиці до закінчення загрози заморозків (до кінця травня). При підходящій погоді ввечері висаджую саджанці у відкритий ґрунт, трохи прищипнувши верхівку. За цей час саджанці виростають висотою 20-30 см.

Після приживання починаю підживлювати рослини трав’янистим настоєм з додаванням мінеральних добрив, рясно поливаю раз на тиждень. Гібіскуси ростуть швидко, так як в ґрунт був внесений курячий послід з осені. У серпні для кращої бутонізації бризкаю по листу мікродобривом для квітучих рослин плюс Rost-концентратом і Плантифолом. Результат не примушує себе чекати. До кінця серпня (це видно на фото) мої гібіскуси з насіння зростом вище пояса, а то й врівень зі мною, всі рясно цвітуть. Ось і постає питання: а чи варто сіяти їх у березні, щоб потім возитися з ними?

Сортів цих чудових квітів у мене близько двадцяти, але і це не межа. Як вже говорилося, методом перезапилення виходять нові несподівані форми, що теж радує. А ще вони, як хамелеони, змінюють своє забарвлення. Здавалося б, тільки повісила бирку з упізнаним сортом білого кольору, а через тиждень він рожевий, – доводиться бирку міняти. А з ніжно-рожевого через тиждень відзначаєш сильне жилкування і жатість – суцільні сюрпризи!

У цьому році гібіскуси обрадували ще й тим, що після раннього цвітіння і зав’язування насіння вони викинули нові бутони і готуються цвісти ще раз, і якщо погода дозволить, то будуть радувати око до самих морозів.

Що стосується зростання квітів, то у мене є і високі, і низькі – їх можна «виховати» методом відходу. З рослин, придбаних з ростом 170 см, у мене вони вимахали до 2 метрів! Це видно також за фотографіями, враховуючи, що мій зріст 173 см. І навпаки, кущі, що відстали в рості внаслідок обломів вітром і інших причин, сформували кулясті кущі. Так що можна вирощувати квіти на будь-який смак.

Методом відбору сорт, який мені не сподобався, я, щоб не викидати (шкода!), принесла на підприємство, де працюю, і посадила на клумбу. Поки він ріс, всі з цікавістю дивилися, що ж вийде, а коли прийшов час цвітіння, як у казці про гидке каченя, він перевершив всі очікування. Цвів рясно, чим викликав інтерес навіть у байдужих – кожен хотів сфотографуватись на фоні гібіскусів або помацати їх руками.

В результаті я зробила висновок, що не буває поганих квітів, буває місце, яке їм не підходить. Як було б чудово, якби гібіскуси прикрашали наші заводи і фабрики, школи та лікарні, адже людині, втомленій і хворій, подивившись на таку красу, стане трохи легше. А догляд за ними дуже простий: трішки уваги і легке укриття, як для троянд на зиму, адже вони витримують морози до 30 градусів. Зимують корінням після обрізки верхньої частини.

Улюблені квіти - гібіскуси трав’янисті
Онучка Дарина теж небайдужа до квітів, вона – моя помічниця.

Хочу побажати всім любителям квітів завести таких красенів у себе вдома або на дачі. Особисто я полюбила ці квіти з першого погляду і ось вже 8 років з нетерпінням і хвилюванням чекаю розкриття кожної квітки, яка, на жаль, живе всього одну добу. Бачачи постійно цю красу, у мене народилися такі вірші:

Он просыпается с зарею,
Ложится спать с
закатом,
Гибискус травянистый
С лёгким ароматом.
Он поднимает
настроение
И силы придаёт,
Когда устанешь за день
И клонишься на сон.
Я подойду тихонько
И кустик обниму,
Потрогаю цветочки
И с радостью скажу:
– Спасибо, милый
кустик,
Что у меня ты есть,
Что радуешь цветением,
Приносишь мне успех.

Н. М. БОЙКО.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ