Символ прийдешнього року

Символ наступающего 2020 года
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Домашній дружок
  2. Вусаті красені
  3. Чистюля і пестун
  4. Маленький обжора
  5. Будинок для щура

Не встигли озирнутися, а вже 2019 рік добігає кінця. Наступний – 2020 рік – за східним календарем – рік Металевого Щура. Так що саме час подумати про нового члена сім’ї – декоративного щура. Хоча і кажуть, що дружбу не можна купити, але всього за 50-250 гривень в зоомагазині або на ринку ви можете придбати собі відданого і чарівного друга.

Домашній дружок

«Домашні щури дуже доброзичливі, товариські і ласкаві тварини. Вони із задоволенням будуть сидіти у вас на плечі або дертися по вашому одязі. Ці звірятка прив’язуються до господаря і дуже страждають від самотності. Тому більше приділяйте їм уваги! Інакше від відведених йому природою двох з половиною років, проживе він не більше року», – радить лікар ветеринарної медицини з м. Чернігів Дмитро МИЛИЙ.

Вусаті красені

На даний час виведено багато порід цих милих гризунів: голі сфінкси і довгошерсті, дамбо з великими круглими вухами і безхвості (манкс). Є щури з очима різного кольору, кучеряві, вельветові і сатинові – з м’якою, шовковистою шерсткою. А вже яке розмаїття кольорів: білі, сріблясті, коричневі і з найрізноманітнішими цятками, триколірні і тиковані!

Але все-таки найпоширеніші – це щури «стандарт»: з подовженим тулубом, гладкою шерстю і довгим хвостом. Ця порода стала родоначальницею практично всіх інших різновидів декоративних щурів. Завдяки своїй чарівній зовнішності, невибагливості, кмітливості, здатності до навчання і дружелюбності щур-стандарт і сьогодні користується заслуженою популярністю серед любителів гризунів.

Зазвичай важить він не більше 500 г, довжина тільця – 20 см, як правило, і хвіст досягає такої ж довжини. До речі, дарма кажуть, що хвіст у щура голий. Хвостик і вушка покриті тоненькою шовковистою шерстю.

Чистюля і пестун

Щур – істота теплолюбна, боїться протягів і не виносить прогулянок при низькій температурі. Ручний гризун – істота охайна: він дуже страждає, якщо йому вчасно не поміняли підстилку. Мити щура треба щодня, зрозуміло, зоошампунем.

Маленький обжора

«Щур – істота всеїдна, із задоволенням їсть овочі, фрукти, м’ясо, хліб, зерно, сир і навіть собачий і котячий корм, не відмовиться і від молока. Хоча є серед щурів і справжні гурмани, які їдять тільки спеціально приготовлену їжу, – розповідає Дмитро Милий. – Звір досить ненажерливий, їсть він протягом усього дня, тому годівниця повинна бути постійно повна. Інакше ваш улюбленець може поласувати власною підстилкою, папером та іншими неїстівними речами, а потім буде страждати нетравленням шлунка. Щури багато п’ють, тому доступ до води повинен бути постійним».

Будинок для щура

За своєю природою ці тварини дуже рухливі, і тому в клітці має бути обладнаний «тренажерний зал» – різні драбинки, гамаки, барабани, інакше ваш вихованець почне страждати ожирінням і хворіти. Та й клітка повинна бути досить просторою, краще металевою, інакше решітка буде моментально прогризена. У клітці обладнайте будиночок-притулок, краще, звичайно, купити його в зоомагазині, але, в принципі, згодиться і звичайна картонна коробка з отвором на бічній стінці.

Можна утримувати вашого улюбленця і без клітини, якщо, звичайно, він привчений до туалету.

Такі щури стають повноправними членами сім’ї, але тут є одне але. Звір гризе все підряд: і ваші улюблені чоботи, і проводку холодильника або телевізора. Але хіба можна сердитися на такого гарнюнчика? Так що заводьте щура і зустрічайте рік Щура з улюбленим Щуром!

Олена БЕРЕЗКІНА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ