Своя картопля – вже до початку літа

Свой картофель - уже к началу лета
Реклама

Читати російською мовою

Для того щоб мати ранню картоплю вже до початку червня, я ось уже кілька років вирощую її за своєю технологією. І отриманими результатами задоволений.

Спочатку – підготовча робота. Протягом зими збираю поліетиленові пакети з-під молока і кефіру. В середині березня бульби ранніх сортів картоплі, які планую до посадки, виставляю на сонячне підвіконня. Якщо погода сприяє, то вже через 2 тижні на бульбах з’являються зелені паростки.

А потім починається найголовніше – підготовка поживної ґрунтосуміші. У справу пускаю все, що виявляється в господарстві під рукою: шкаралупу яєць, лушпиння цибулі, пісок і городню землю, заготовлені з осені, перегній. Приготовлену суміш приправляю деревною золою – 1 склянка на 1 відро такого ґрунту.

Далі зібрані пакети наполовину щільно наповнюю приготовленою поживною сумішшю. І на підготовлене ложе викладаю бульби картоплі, але обов’язково паростками вгору. Ґрунт після цього засипаю до самого верху пакету.

Заповнені пакети складаю в ящики і розміщую в підвал (або інше відповідне приміщення, де температура повітря знаходиться в межах 8-10°С). Коли на поверхні ґрунту з’являться паростки у половини бульб, знову виставляю ящики на веранду або південну сторону будинку. Накриваю їх плівкою, а на ніч – ще й мішковиною. У перших числах травня стебла картоплі досягають висоти 20-25 см, і їх сміливо можна висаджувати у відкритий ґрунт.

Так як за час пророщування земля в пакетах перетворюється на суцільну грудку, викопую ямки під картоплю і вставляю бульби разом із землею, попередньо вивільнивши їх з поліетиленового пакету. Потім присипаю землею, залишаючи над поверхнею верхівки висотою 5-10 см.

На коренях в цей час вже видно крихітні бульби. Регулярно тепер поливаю. Головне в цей час – не підморозити рослини, адже навіть в середині травня ще можливі зворотні заморозки. Для страховки, на ніч бажано вкривати посадки картоплі плівкою.

І вже до початку червня при правильному догляді ви зможете порадувати себе і своїх рідних смачною молодою картоплею. Скажете, клопітно? Так, але справа варта заходу!

А. М. РЄЗНІК.
м. Приморськ
Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ