Картопля. Перевірені сорти і новинки

Уборка урожая по сортам.
Уборка урожая по сортам.
Реклама
Читати російською мовою
Поєднання перевірених сортів та новинок, незважаючи на примхи погоди, приводить до успіху

Ось і осінь закінчується, зібраний урожай основних культур, і тепер в спокійній обстановці можна підвести перші підсумки холодної весни і гарячого літа. Мені, як старому картопляру, не пригадується таке сухе літо на Поліссі.

Картопляним грядкам дійсно було важко, і не всі сорти витримали цей температурний іспит. Але головне, на що хочу звернути увагу, що навіть при таких екстремальних умовах посадки і вирощування, спрацював потужний потенціал вегетації і формування врожаю як нових, так і старих вітчизняних і зарубіжних сортів. Тут вже воістину: «і чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь».

По гарячих слідах хочу засвідчити, що прекрасно себе показали в умовах нинішнього сезону такі сорти: Кіранда, Арізона, Озіріс, Белароза, Ред Соня, Тайфун, Аріель, Рівєра, Здоровань, Еволюшн, Королева Анна, Гранада, Воларе.

Внучка Виктория за сбором раннего сорта Аризона.
Внучка Виктория за сбором раннего сорта Аризона.

З українських сортів дуже добре зарекомендували Кімерія, Заричанка, Нагорода, Злагода, Княгиня, Случ.

З новітніх сортів вітчизняної селекції слід зазначити стійки і надійні, навіть в умовах недостатньої вологості ґрунту і високих температур, ранні сорти картоплі – Взірець і Фотиція, середньоранній Вигода, середньостиглий – Базалія, середньопізній сорт Олександрит. Цей перелік, звичайно ж, можна було б і продовжити.

Тим не менш, не слід забувати і про випробувані раніше відомих, але менш надійних, урожайних і привабливих сортах: Агата, Слаута, Дельфіні, Естрелла, Родео і інших. Вони, безумовно, також варті уваги і можуть добре послужити дачникам і городникам різних регіонів України.

На завершення із свого багаторічного життєвого досвіду хочу дати пораду всім читачам «Хазяїна»: на вашій присадибній ділянці завжди має бути посаджено не менше 5-6-ти сортів картоплі різних строків достигання, і тоді ви завжди будете з урожаєм.

І ще одне, мабуть, найважливіше – садіть тільки сорти високих репродукцій.

Я. А. МЕЙСТЕР,
картопляр-сортовипробувач.
м. Бердичів Житомирської обл.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ