Ваше сміття для органічного землеробства

Органические отходы
Органические отходы
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. “Органіка” настає
  2. Цибулиння для боротьби зі шкідниками
  3. Газетний папір для мульчі
  4. Картопляні очистки

“Органіка” настає

Останнім часом стає все більше прихильників органічного землеробства.

Такі городники знають, яка величезна кількість органіки потрібна на сезон. Тому у них, як правило, ніщо не пропадає даром:

  • гнилі деревинки спалюються для отримання золи,
  • тріски і дрібні гілки відправляються в ягідники (малина, смородина, аґрус і т. д.) в якості мульчі,
  • кухонні відходи йдуть в компостну купу…

Зараз настала зима, дачники повертаються в свої міські квартири, де всі корисні відходи, які могли б допомогти в боротьбі зі шкідниками або поліпшити структуру і родючість ґрунту, перетворюються на звичайне сміття. Хоча, якщо підійти по-хазяйськи… Органіку можна і потрібно запасати взимку, щоб потім використовувати для свого городу і саду.

Цибулиння для боротьби зі шкідниками

Сухе цибулиння не гниє, не псується, добре зберігається в тканинних або відкритих поліетиленових мішках, тому його легко можна збирати всю зиму.

Фітонциди, що містяться в лусочках цибулі, згодом допоможуть боротися зі шкідниками: цибульний настій використовується, наприклад, для обприскування кущів смородини проти попелиць і павутинного кліща, а також огірків, якщо у них жовтіє листя. Настоєм цибулиння можна поливати будь-які культури, щоб підвищити їх врожайність, особливо корисна така процедура для томатів.

У цибулинні відмінно зберігаються коренеплоди: морква, буряк, пастернак, петрушка або селера. Крім того, подрібнене цибулиння може послужити відмінним мульчуючим матеріалом для грядок з полуницею або суницею. Воно не тільки удобрює ґрунт і захищає рослини від посухи або перезволоження, але також відлякує довгоносика.

Лушпиння цибулі рекомендується використовувати при заповненні органікою картопляних траншей: запах гниючої цибулі неприємний для багатьох шкідливих комах, навіть для колорадського жука.

Газетний папір для мульчі

Не викидайте чорно-білі газети і рекламні листівки – вони ще послужать вам навесні вірою і правдою.

Замульчуйте папером землю в малиннику, і рослини віддячать вам відмінним урожаєм ягід. Використовуйте паперову мульчу на грядках з бобовими культурами, викладайте газети в декілька шарів для того, щоб швидше прогріти ґрунт (під паперової мульчею ґрунт стає тепліше на 3°С). Також не забувайте, що газети та інші паперові відходи можуть стати в нагоді при влаштуванні теплих грядок.

Картопляні очистки

Найкраще добриво для смородини – картопляні очистки – джерело крохмалю, який так подобається смородині, що її ягоди стають завбільшки з вишню. Хочете отримати відмінний урожай смородини? Не полінуйтеся за зиму насушити картопляної шкірки.

Очищення відмінно сохнуть на батареї або просто розкладені в один шар на підвіконні, біля плити. Сухими їх найкраще зберігати в тканинних мішечках.

Протягом весняно-літнього періоду сухі картопляні очистки можна закопувати під кущі або заварювати їх окропом, остуджувати і використовувати отриманий відвар для поливу смородини. Ще картопляні очистки рекомендується використовувати як добриво при посадці капусти і огірків. Для цього сухі очищення подрібнюють в кашку.

При підготовці лунок «картопляну кашу» закладають на дно, присипають зверху землею, а потім висаджують розсаду.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ