Щеплення шовковиці

Прививка шелковицы
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Хотілося б через газету «Хазяїн» дізнатися про щеплення шовковиці. Випробувала щеплення врозщіп, за кору, вічком, але нічого не вийшло. Але ж інші дерева прищеплюю тільки так – і успішно. Може, при щепленні шовковиці існують якісь тонкощі?
Діана ІВАЩЕНКО, м. Бердянськ Запорізької обл.

Нам теж здалося дуже дивним, що у вас виникли труднощі саме з щепленням шовковиці. Адже це дерево дуже добре зростається при щепленнях. Особисто я прищеплюю шовковицю методом врозщіп. Роблю це зазвичай перед початком сокоруху. Коли бачу, що бруньки на шовковиці ще не прокинулися, але ось-ось почнуть прокидатися (вони як би стають більш опуклими), зрізую живці з сортових дерев і прищеплюю ними одно-дворічні сіянці – дички, які у мене сходять по всій ділянці в достатку (насіння шовковиці розносять птиці, поїдають його, а також воно потрапляє на грядки з гноєм курей, які також їдять зростаючу над курником і падаючу до них шовковицю).

Техніка щеплення гранично проста – зрізую сіянець на рівні штамба і роблю розщіп прищеплювальним ножем (можна і звичайним, але дуже гострим). Живець беру для щеплення з 3-4 бруньками. Потім з обох сторін нижньої частини щепленого живця роблю клиноподібний зріз на 3 см і вставляю живець врозщіп, поєднуючи шари кори прищепи та підщепи збоку. Потім туго перебинтовую щеплення ізоляційною стрічкою.

Якщо ізолента не захопила край обрізаної гілки, то замазую його пластиліном або садовим варом, щоб зріз не висушувався. Так само потрібно замазати і зріз з верхньої частини на прищеплюваному живці – 
інакше є ризик, що через ранку він висушиться раніше, ніж приросте до підщепи.

Можливо, ви просто робите щеплення шовковиці занадто рано, коли дерево в сплячці. Шовковиця відмінно приживається навіть, якщо бруньки у прищеплюваного живця набрякли. Але в цьому випадку рекомендую їх замазати садовим варом, пластиліном або надіти на живець поліетиленовий пакет, залишивши невеликий зазор для вентиляції і прикривши зверху паперовим ковпаком. Саме так я прищеплюю дерева, коли забуваю зробити це вчасно (на ділянку їжджу не регулярно і часто пропускаю початок сокоруху, тому йду на хитрощі).

Влітку ви можете спробувати зробити щеплення шовковиці живцем в крону (на доросле дерево, видаливши у живця листя) і окулірування сплячим вічком (він повинен прокинутися наступної весни). Завдяки активному сокоруху, щеплення шовковиці в літній період також добре приживаються. Але потрібно використовувати короткі живці, прикривати їх від випаровування і притіняти. Як я роблю при щепленні, коли упущений термін навесні.

Ще раз акцентую увагу: якщо живець щеплений під час сокоруху, то без захисту його від випаровування і притінення він висохне, не прижившись. І будьте уважними, якщо ви наділи на живець пакет, то під сонцем він просто згорить від нагріву повітря в пакеті. Тому потрібно залишити невеликий отвір в пакеті для вентиляції (примотуючи пакет до гілки, можна підкласти шар вати) і обов’язково зверху притінити паперовим конвертом.

Якщо у вас є непотрібні пробірки, можна укладати живці, що прищеплюються влітку, в них. Так робила відомий селекціонер Лілія Тараненко при літньому щепленні сіянців у крону дерев (див. фото). Надіта на живець пробірка фіксується ватою і обмотується папером для притінення живця. У таких умовах створюється вологий мікроклімат, сприятливий для швидкого приживання живця.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ