Розсада в склянках з газет

Рассада в стаканах из газет
Реклама

Читати російською мовою

Чи можна пікірувати розсаду в склянки, згорнуті з газет? Чи буде в даному випадку друкарська фарба приносити шкоду?

Людмила ХРАПАЧ,
м. Ізюм Харківської обл.

Побоювання з приводу використання газет та іншої друкованої продукції викликані чутками про наявність свинцю в друкарській фарбі. Років двадцять тому свинець, дійсно, використовували для виробництва друкарських форм, з яких він потрапляв на папір для друку.

В даний час для друку використовуються комп’ютерні технології і нетоксичні види фарб. І навіть в старих виданнях вміст свинцю невеликий, і не представляє небезпеки при використанні їх в якості склянок для розсади або мульчі.

Чого не можна сказати про сам свинець, який досі масово використовується в промислових масштабах: при виробництві бензину, скла, консервів, в металургійній, хімічній, целюлозно-паперовій та оборонній промисловості. Свинцеве забруднення можна виявити всюди, що і приносить шкоду для нашого здоров’я. Потрапляючи в організм, свинець порушує роботу нервової, серцево-судинної та репродуктивної систем.

Велика частина свинцю потрапляє в наш організм з продуктами харчування. Причому, самі рослини свинець практично не вбирають, хоч він міститься в міському пилу і ґрунті. Тому від 30 до 65% свинцю видаляється, якщо плоди ретельно вимити. Особливо корисно їх залишити у воді хвилин на десять, щоб пил добре відкис.

Ще одним джерелом попадання свинцю в організм є промислові консерви, оскільки при упаковці банок використовується свинець, який містить припій. Але і тут його шкоду мінімальна, якщо не харчуватися одними консервами (та й у цьому випадку шкода буде не стільки від свинцю, як від незбалансованого харчування, оскільки багато корисних речовин руйнується при консервуванні).

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ