Орхідея – рослина «з характером». Догляд

Орхідея - рослина «з характером»
Реклама

Зміст

 1. Догляд за орхідеями в домашніх умовах
 2. Умови утримання
 3. Пересаджуємо для успішного результату
 4. Поради по догляду

Фахівці вважають, що немає більш таємничих рослин на світі, ніж орхідеї. Їх секрети нерідко ставили в безвихідь не тільки любителів квітів, але і вчених. Зрозуміти ці дивовижні рослини і скористатися ними як засобом прикраси жител, палаців, службових будівель, а також у комерційних цілях змогли тільки через більш ніж два сторіччя, лише після того, як розкрили три основних таємниці орхідей – запилення, вирощування і масового розмноження.

Отже, ви купили або вам подарували орхідею… Постарайтеся не переохолодити рослину по дорозі додому. Орхідеї дуже погано відновлюються після навіть нетривалого впливу негативної температури.

Догляд за орхідеями в домашніх умовах

Щоб виростити орхідею, вам доведеться думати, як орхідея.

Золоте правило досягнення успіху при вирощуванні орхідей – це продублювати як можна ближче їх природні умови зростання. У природі більшість орхідних є епіфітами, що означає, що вони ростуть на інших об’єктах, чіпляючись до кори або навіть до каменя. Ефектні орхідеї, які хочуть мати у себе більшість людей, зазвичай є або гібридними фаленопсисами, або гібридними дендробіумами.

Ці рослини процвітають за наступних умов:

 • яскраве світло, але не прямі післяполуденні промені сонця (хоча дендробіуми можуть витримати і більше сонця);
 • висока вологість;
 • рух повітря навколо коренів;
 • регулярні періоди пересихання, що чергуються з періодами намокання;
 • температура від 10 до 30°.

Чим створені вами умови будуть ближчими до перерахованих, тим вас очікує краще цвітіння цієї гарної квітки.

Умови утримання

Більшість орхідей, куплених в магазинах, утримуються в пластикових горщиках з корінням, покритими вологим мохом. Очевидно, це порушує відразу правила успішного вирощування орхідей. Відсутній рух повітря навколо коренів, і корінню не дають шанс повністю просохнути. Таким чином, рослина не може дихати і неминуче її чекає загнивання коріння. Коренева система орхідних – це високоспеціалізований орган, призначений для швидкого вбирання вологи і дихання. Вона не призначена для вилучення поживних речовин із ґрунту.

Пересаджуємо для успішного результату

Перше, що ви повинні зробити з будь-якою придбаною в магазині орхідеєю, – це насолодитися її цвітінням. Не намагайтеся пересаджувати квітучу рослину.

Після закінчення цвітіння можна зрізати стерильними ножицями квітконос і пересадити рослину. Орхідеї пересаджують в спеціалізовані горщики для орхідей і в спеціальну суміш. Горщики для орхідей можна впізнати за широкими дренажними отворами біля основи, через які вода буквально біжить з горщика. Вони завжди є у продажу. Суміш для вирощування орхідей завжди складена з декількох інгредієнтів, що включають соснову кору, деревне вугілля і навіть пінопласт.

Для пересадки виконайте такі дії:

 1. Вийміть рослину з пластикового горщика і обережно видаліть мох, наскільки у вас вийде. Здорове коріння повинне бути білим і твердим, з невеликими зеленими зростаючими кінчиками.
 2. Обріжте засохле, підгниле або почорніле коріння.
 3. Встановіть рослину в горщик і заповніть сумішшю місце навколо неї. Рослина має бути стійкою, але не обов’язково повністю закріпленою. Поступово нове коріння проросте крізь суміш і саме прикріпиться до горщика, закріплюючи рослину.

Після закінчення пересадки знайдіть для неї гарне місце. Чудовим вибором стане вікно, що виходить на схід, з кількома годинами ранкового сонця. Щоб забезпечити потрібний рівень вологості та не дати витекти воді, можна встановити горщик з рослиною на широкий глибокий піднос з галькою.

Поради по догляду

Догляд за орхідними рослинами дуже простий. Протягом літніх місяців рясно поливайте їх щотижня. Дозвольте воді намочити коріння і стекти на піднос з галькою (це створить додаткову вологість). І рослині зовсім не зашкодить, якщо ви її віднесете в раковину на кухні та по-справжньому промочите її коріння. Не турбуйтеся: цим ви її не вб’єте, якщо після цього дозволите корінню просохнути. Протягом сезону зростання підживлюйте щотижня розчинним рідким добривом.

Протягом зими тримайте рослину в теплі та уріжте частоту поливу до одного разу на місяць. Обприскуйте її. Але не вносьте добрива.

Якщо ви спостерігаєте ознаки стресу у рослини, наприклад, пожовтіння листя, його зморщування, відсутність цвітіння, знайдіть для неї інше місце та спробуйте настроїти умови утримання. Як тільки рослина визначить добре для себе місце і приживеться там, вона буде регулярно випускати нове коріння і листя або стебла (залежить від типу) і нагородить вас прекрасним цвітінням щороку.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ