Огірки, томати та перець посеред зими

Огурцы, томаты и перец посреди зимы
Реклама
Читати російською мовою

Зміст

  1. Огірок
  2. Томат
  3. Перець

Взимку як ніколи хочеться свіжих огірків, помідорів та іншої городини. Можна, звичайно, купити їх в супермаркеті. Але смак цих продуктів може розчарувати не менше, ніж ціна. Тому кращий спосіб поласувати улюбленими овочами посеред зими – виростити їх на власному підвіконні.

Основні правила для всіх культур – сіяти самозапильні сорти, забезпечити рослинам досвічування, своєчасний полив і підживлення. Найкраще місце для домашньої грядки – кухня. Там не тільки тепло, але і підвищена вологість. Можна виростити овочі й на світлому підвіконні кімнати. Бажано, щоб воно було розташоване не з північного боку будинку. Також важливо ізолювати розсаду від протягів, добре утепливши віконну раму.

Огірок

Ця культура досить примхлива. Але при правильному догляді, огірки непогано плодоносять на підвіконні. Для домашнього вирощування підходять сорти Щедрик, Берендей, Маринда, Маша F1, Престиж F1, Хуторок, Хрустик, Вавилон, Зозуля та ін. Існує спеціальний сорт Віконно-Балконний F1, що володіє ароматними плодами.

Ємкості для висаджування огірків підійдуть будь-які, залежно від бажаного об’єму грядок. Ґрунт повинен бути пухким, багатим поживними речовинами. Можна використовувати суміш городньої землі з торфом і перегноєм – 3:1: 1. Корисно додати в неї трохи деревної золи – 0,5 склянки на 5 кг суміші. Можна з’єднати дернову землю з біогумусом – 1:1. Ґрунт рекомендується пролити окропом для дезінфекції. Корисно внести в суміші 1 ст. ложку комплексного добрива, в складі якого є азот, фосфор і калій.

Насіння рекомендується попередньо потримати добу у вологій серветці. Потім висіяти на глибину 1,5 см в добре политий ґрунт. Бажано в одну лунку класти 2-3 насінини, а коли з’являться паростки, залишити найміцніший. Можна накрити ємкість плівкою до прокльовування паростків.

Через 20-30 днів, після появи 2 міцних листочків, паростки можна розсадити в окремі ємкості.

Огірки потребують великої кількості води. Потрібно стежити, щоб ґрунт навколо них завжди був вологим, але не заливати рослини. Уникнути застою води можна, виклавши перед посівом на дно дренажний шар.

Огірки рекомендується 3 рази на місяць підживити комплексними добривами.

Коли рослина досягне 10-15 см у висоту, потрібно подбати про підпори. Зручно поступово підв’язувати рослину до мотузок, розтягнутих на віконній рамі. Можна створити невеликі шпалери.

Дуже важливо для культури досвічування. Для цього можна придбати в спеціалізованому магазині фітолампи. Для домашнього використання цілком підійдуть фітолампи Е27 потужністю 12-36 Вт. Досвічувати треба по 2-3 години вранці та ввечері, а також в похмурі дні.

Будь-яку розсаду потрібно час від часу повертати на 180°, щоб вона росла рівною.

Томат

Для вирощування в домашніх умовах підійдуть сорти – F1 Балконний червоний, Ренет, Балконне чудо, Волове вушко, Бонсай, F1 Бонсай мікро, Рожевий ангел, Пігмей, Малютка, Перлина червона, Перлина жовта, Піноккіо та ін.

Рекомендується вибирати сорти, які досягають висоти не більше 30-40 см. Для вирощування високих доведеться подбати про міцні опори.

Так само, як і для огірків, ґрунт повинен бути пухким і багатим поживними речовинами. Можна змішати торф, городню землю і перегній або компост – 2:1:1, додати трохи річкового піску. Підійде склад – дернова земля, торф, перепрілий гній, взяті в рівних пропорціях. В ґрунт для томатів можна додати 1 ст. ложку комплексних добрив на 1 відро землі.

Магазинні суміші використовувати для вирощування томатів не рекомендується. У них зазвичай підвищена кислотність, а томати люблять нейтральний або слабокислий ґрунт.

Насіння попередньо рекомендується потримати 15-20 хвилин у світлому 2%-вому розчині марганцівки (1 ч. ложка перманганату калію без верху на 300 мл води). Непридатне для посіву при цьому спливе, а інше пройде дезінфекцію.

Висівати томати потрібно на глибину 1,5-2 см в добре зволожений ґрунт, по 2-3 насінини в лунку. Слабкі паростки потім можна видалити. Посіви бажано накрити плівкою (або склом). Через кілька днів, коли проклюнеться велика частина паростків, плівку зняти.

Потрібно стежити, щоб земля навколо розсади була завжди злегка вологою, але з поливом не перестаратися. Поливати тільки відстояною водою кімнатної температури.

По мірі зростання кущики потрібно підгортати – це зміцнює кореневу систему. Найкраще робити це після поливу. Пожовклі листочки на стовбурах рослин треба видаляти.

Томати, як і огірки, потрібно 2-3 рази на місяць підживлювати. Підійдуть комплексні добрива, в складі яких є азот, фосфор і калій. У період формування зав’язі рекомендується додатково полити рослини розчином борної кислоти – 1 г кислоти на 1 л води.

Досвічувати томати слід 2-3 години вранці та ввечері.

Перець

Для вирощування на підвіконні добре підійдуть сорти солодкого перцю – 
Острів скарбів, Етюд, Карлик, Акварель, Подарунок Молдови, Золота крихітка та ін.

Ґрунт підійде такий же, як і для томатів. Насіння рекомендується потримати у 2%-вому розчині марганцівки 15-20 хвилин, промити. Потім можна замочити на добу в біостимуляторі росту – Цирконі, Епіні або іншому. Після цього слід перекласти у вологу серветку на 2-3 доби.

Насіння треба сіяти на глибину 1 см в добре зволожений ґрунт. Накрити плівкою. Приблизно через тиждень, коли з’являться сходи, плівку зняти. Бажано сіяти досить густо, потім слабкі паростки видалити, залишаючи відстані між рослинами 5 см.

Подальший догляд за перцем полягає в частому поливі, досвічуванні та підживлюванні 3 рази на місяць комплексними добривами.

Наталія ШАПОВАЛ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ