Огірки — велетні

Китайское чудо
Китайское чудо
Реклама

Читати російською мовою

Щорічно сію у великій кількості різних сортів огірків – не стільки заради потреби, скільки з інтересу. Люблю, коли рослини різні, у кожної свій смаковий відтінок. Причому гібриди майже не сію, не люблю їх дерев’яний смак. Щоправда, досвід показав, що далеко не всі вони несмачні, але я все одно схиляюся в бік сортів. Просто люблю, коли рослину можна розмножити (сорти в сенсі), а гібриди відштовхують своєю комерційною одноразовістю. Так ось, вже кілька років поспіль сію різні сорти на випробування.

Серед них є і звичайні, перевірені роками. На подив врожайними виявилися навіть такі поширені сорти як Гейм, Харківський, Джерело, Засолювальний, Конкурент, – хоча і садив їх у дослідному порядку, як контрольні сорти – стандарти.

Дуже добре зарекомендував себе сорт американської селекції Літл Ліф, який виділився на тлі інших сортів дрібним листям (майже в 2 рази менше). Примітно, що цей сорт не чіпляється до опори і майже не має вусиків.

Вже років десять моїм улюбленим сортом огірка залишається популярний серед любителів сорт китайської селекції Цинь Чунь або, по-іншому, Китайське диво. Він має дуже великі темно-зелені плоди довжиною майже до 50-60 см! Такої довжини можуть досягати насіннєві огірки, а товарні зеленці зазвичай довжиною 35-40 см. А врожайність – це потрібно бачити, навіть товстий шпагат обривається під натиском врожаю!

Ці огірки довго не переростають, мають високі смакові якості і приємний огірковий запах. У них генетично закладена відсутність гіркоти у всій рослині. Тому навіть зростаючі при несприятливих умовах зеленці володіють високими якостями. Китайське диво, як і інші китайські сорти, наявні в моїй колекції, відрізняється тіньовитривалістю, високою врожайністю, невибагливістю і стійкістю до захворювань.

Рослина потужна, округлої форми, з великими листками. Для економії місця його доцільно вирощувати на шпалері.

Китайський довгоплідний – ще один незвичайний огірок на кшталт попереднього. Сорт самозапильний, плоди однорідні, довгі (40-50 см), темно-зелені, з тонкою шкіркою, відмінних смакових якостей. Довго не переростають, містять мало насіння, мають неперевершений товарний вигляд.

Китайський білий – цей екзотичний огірок на грядці, немов «біла ворона», плоди світло-салатні (при дозріванні чисто білі), великі, довгі (25-30 см), діаметром 4-5 см. При цьому маса зеленця може досягати 300-400 г. Поверхня огірка майже гладка, з рідкими невеликими горбками. Шкірка тонка, м’якоть ароматна, ніжна і соковита. Вважаю його найсмачнішим і найкрасивішим зі всіх огірків, які мені довелося вирощувати.

Є схожий сорт Білий делікатес, але плоди трохи коротше (25 см).

Китайський салатний – аналог нашого Фенікса, тільки китайської селекції. Високоврожайний, стійкий до хвороб і смачний. Довгоплетистий.

Джин чунь і Ся фін – теж довгоплідні, дуже красиві урожайні сорти. Плоди довжиною 20-30 см, зелені, високих смакових якостей. Хворобостійкість їх висока.

Фенікс 640 – одним з батьківських форм цього сорту є китайський зразок, тому його частково теж можна віднести до «китайців». Цей пізньостиглий салатний сорт поширений повсюдно. Відводжу і я для нього кращі ділянки на своєму городі.

Достоїнств у нього дійсно немало. Насамперед, це високі смакові якості і стійкість до борошнистої роси, успадковані від «китайця». Крім того, у Фенікса висока врожайність і товарність (93-100%). Чим не шедевр селекції!

Хороше насіння – запорука врожаю, але своєчасний догляд має вирішальне значення. Слід пам’ятати, що плодоносять огірки тільки на пухких, багатих перегноєм ґрунтах з достатнім вологозабезпеченням. Навіть при незначному дефіциті вологи пригнічується ріст рослин, зав’язі обсипаються, плоди стають потворними, а в деяких і гіркими.

Замочені в будь-якому з наявних стимуляторів насіння огірків висаджую в борозни, заправлені перегноєм з розрахунку 1 відро – на 2-3 погонних метра. Ряди маю на відстані 1-1,5 м, насіння розкладаю на відстані 7-10 см. Потім сходи проріджую, залишаючи між рослинами відстань 15-20 см (для китайських сортів 25-30 см). Ґрунт, як у рядках, так і в міжряддях мульчую шаром 2-3 см, відразу після появи сходів. В якості мульчі використовую солому, лушпиння від насіння, листя, скошену траву.

Уздовж рядів встановлюю шпалеру, на перших етапах росту обкручую рослини навколо шпагату, далі вони вже чіпляються без моєї допомоги.

Відразу після проріджування підживлюю огірки настоєм коров’яку, розведеного п’ятьма частинами води. Відром розчину поливаю 15-20 рослин. Надалі підживлюю (з інтервалом у 2 тижні), чергуючи з коров’яком і біопрепаратом Байкал ЕМ-1.

Багато хто вважає, що час огіркових сортів минув, але, принаймні, про китайські сорти цього не скажеш. Посадіть їх у себе на ділянці і переконайтеся в моїй правоті.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ