Огірки: зелені, хрусткі, пупиристі

Огірки: зелені, хрусткі, пупиристі
Реклама

Важко уявити собі город без огірочків. Цей апетитний зелений овоч відноситься до числа найулюбленіших на городі, хоча і завдає чимало клопоту. Бути може, їх у вас стане набагато менше, якщо прислухаєтеся до наших порад, підготовлених на численні прохання читачів.

Отже, якщо вирощувати огірки у відкритому ґрунті, до посіву насіння потрібно приступати в другій половині травня (а ще краще – на початку червня), коли мине небезпека поворотних заморозків. Хоча багато городників прагне випередити ці терміни, проводять посів раніше в розрахунку на тимчасові плівкові укриття. Що ж, коли є достатньо досвіду, можна посіяти насіння огірка і раніше, тільки пам’ятайте, що при ранньому посіві насіння поміщають в ґрунт тільки сухим! Воно буде поступово набухати в землі і проросте, як тільки створяться для цього відповідні умови.

В кінці травня-початку червня огірки можна висівати як сухим, так і пророщеним насінням, але в останньому випадку дуже важливо, щоб ґрунт був неодмінно вологим. Недосвідчені городники часто припускаються серйозної помилки: кладуть в ґрунт набрякле насіння і залишають город без нагляду на цілий тиждень, не забезпечивши збереження вологи на грядці. В результаті земля за цей час пересихає, а насіння гине.

Звідси висновок: немає впевненості, що в ґрунті буде підтримуватися волога – краще використовувати сухе насіння. Якщо ж воно вже набрякле, проросле, грядки треба гарненько полити і забезпечити тимчасове плівкове укриття з отворами для вентиляції. Деякі городники висівають для підстраховки відразу і вологе, і сухе насіння.

Відомо, що гарбузові культури, до яких відноситься і огірок, люблять ґрунт, добре заправлений органічними добривами. Ще краще вирощувати огірки на так званих теплих грядках, які готують ще з осені. На такій грядці роблять в шаховому порядку неглибокі лунки, проливають їх окропом або гарячим розчином марганцівки, після чого в кожну вкладають по 4-5 насінини, заглиблені на 1-2 см. Грядку щільно прикривають плівкою, притискаючи її краї для вірності каменем, а щоб рослини не задихнулися, на плівці робиться хрестоподібний або напівкруглий надріз. По мірі зростання рослини хрестоподібний надріз збільшують, поступово розкриваючи плівку над рослиною; півколо збільшують, підвертаючи шматочки плівки вниз: якщо похолоднішає, їх легко повернути на колишнє місце. Для додаткового утеплення зверху на плівку можна ще покласти солому, суху траву, газети.

Коли небезпека заморозків мине, у плівці над рослинами роблять великі дірки. Після появи 3-4 справжніх листочків слабке листя видаляють. Що ж стосується плівки, її можна прибрати, а можна зберегти протягом усього літа. В цьому випадку батоги укладаються на поверхню плівки, а полив проводиться через залишені рослини. Ранній урожай також можна отримати, вирощуючи огірки через розсаду; її переносять на постійне місце на початку червня, перший час притіняючи від прямих сонячних променів.

Агротехніка в усіх випадках однакова: регулярні поливи теплою водою, приблизно 1 раз на 10 днів, підживлення мінеральними і органічними добривами.

Вирощуючи огірки у відкритому ґрунті, треба бути готовими захищати їх від хвороб, наприклад, борошнистої роси, здатної знищити весь урожай. Як з нею боротися? По-перше, вчасно проводити профілактичні заходи, по-друге, відразу ж знищувати хворі частини рослин, по-третє, краще за можливістю відразу вибирати сорти, стійкі до хвороб огірка. Борошнистої роси і різного роду плямистостей не бояться такі відмінні вітчизняні сорти і гібриди, як наприклад, Катюша, Кумир, Дебют, Єдність і інші. Всі вони ранні, все запилюються бджолами, вважаються засолювальними, також гарні і для салатів.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ