Лілійник не цвіте. Чому?

ЛІЛІЙНИК
ЛІЛІЙНИК
Реклама

На таке питання про лілійник просить відповісти
Г. О. ІВЧЕНКО з м. Золотоноша Черкаської області.

Шановна Ганно Олексіївно! Лілійники улюблені рослини багатьох, і зараз ростуть не тільки в елітних садах, але й на скромних дачних ділянках. Правда, не завжди цвітуть. Чому так відбувається?

Лілійники розрізняються за термінами цвітіння та за особливостями вегетації. Існують вічнозелені види, що зберігають у теплу зиму своє листя, напіввічнозелені – у них листя відмирає частково, а ще сорти з відмираючим на зиму листям, так звані сплячі.

У нас в основному вирощують сплячі і напіввічнозелені лілійники. Так садівники, які беруться за вічнозелені рослини, як правило, вибирають ранньоквітучі сорти: в цьому випадку лілійники встигають до зими закласти нові квіткові бруньки.

Дуже важливо правильно вибрати місце для рослин. Сучасні лілійники, які ведуть свій родовід з далеких країн, віддають перевагу півтіні, під яскравим палючим сонцем у себе на батьківщині вони дуже швидко відцвітають. У нас же в півтіні вони іноді просто не набирають достатньої кількості тепла і світла, щоб розкрити свою квітку і наповнити її барвами. У зв’язку з цим рекомендується, якщо маєте справу з новітніми сучасними сортами, виділяти для них сонячні місця.

Лілійник відчуває себе комфортно, коли верхній шар ґрунту на рівні розвитку розетки листя-сухий, а на глибині 20-30 см, де розташовуються всмоктуючі корені, – вологий. Цього можна досягти за допомогою мульчування ґрунту між кущами сухим торфом або деревною тріскою.

Піщані ґрунти, які не здатні утримувати вологу, не забезпечують рослини достатньою кількістю води та живлення. Лілійники переносять це, але виглядають пригніченими.

У будь-якому випадку фахівці настійно радять підживлювати лілійники навесні, коли починає відростати листя, комплексними мінеральними добривами.

Основне ж підживлення цих рослин, яке впливає на якість цвітіння, повинно проводиться через 1 місяць після піку цвітіння. У цей час у лілійників починається короткий період спокою перед початком нового зростання і закладкою бутонів.

Це підживлення також сприяє зростанню і закладці квіток для майбутнього року.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ