Секрети правильного зберігання бульб жоржин

ЖОРЖИНИ
ЖОРЖИНИ
Реклама

Про це просить розповісти
Г. Г. ГОЛИК
з м. Гола Пристань
Херсонської області.

Шановна Ганно Григорівно! Як показує практика, для квіткарів-любителів, які вирощують жоржини, чи не основну складність представляє зберігання посадкового матеріалу. Далеко не всім вдається уникнути за зиму втрат: бульби або сохнуть, або пліснявіють, загнивають.

Між тим, у багатьох досвідчених квітникарів є свої секрети правильного зберігання жоржин. І цими секретами вони охоче діляться на сторінках «Хазяїна». Хтось укладає бульби жоржин у поліетиленовий пакет і підвішує в погребі до стелі. Інші, помістивши пересипані тирсою бульби в поліетиленові пакети, зберігають їх у холодильнику, у відділенні для фруктів.

Деяким квітникарям вдається зберегти бульби в міській квартирі, попередньо піддавши їх парафінуванню.

В розплавлений парафін на водяній бані опускають чисті бульби і відразу ж кладуть їх у холодну воду (парафін швидко твердне).

Іноді квітникарі зберігають жоржини у житловому приміщенні наступним чином: в самому прохолодному місці квартири (наприклад, біля балконних дверей) в ящиках, картонних коробках (попередньо пересипавши піском або торфом).

А ось ще один спосіб зберігання бульб, спосіб досить складний, але, говорять, надійний. Чисті, висушені бульби занурюють у глиняну бовтанку, що має консистенцію сметани (у бовтанку попередньо додають Фундазол – 5 г препарату на 1 л суміші). Бульби вмочують у бовтанку таким чином, щоб шийка покрилася шаром глини, а верх пенька залишився чистим (оптимальна висота пенька – 5-7 см). Глина повинна покрити всі частини бульби тонким шаром. Потім бульби висушують і повторюють процедуру ще 1-2 рази. Підготовлені до зберігання жоржини поміщають у картонну коробку, стінки якої обкладають поліетиленовою плівкою. Бульби укладають в коробку і засипають торфом (з невеликою кількістю мідного купоросу) так, щоб пеньки виступали з торфу на 3-5 см.

Коробку закривають і зберігають у квартирі (біля балконних дверей) або в погребі. За твердженням фахівців, оптимальне місце для зберігання бульб жоржин – сухий підвал, де вологість не вище 60%, а температура протягом зими тримається в межах 2-5 градусів. Бульби зберігають у ящиках, коробках, пересипавши піском, торфом або тирсою.

А на закінчення спосіб зберігання жоржин, про який розповів на початку минулого століття журнал «Нива»: бульби викопують разом з землею і укладають в яму на глибину близько 1 м. Яму засипають землею, а зверху прикривають шаром опалого листя.

Дмитро ЖИВОГЛЯД, агроном.
м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ