Руанські качки: краса і смакота

Руанские утки: красота и вкуснятина
Реклама

Читати російською мовою

Хоча і говорять, що такі качки на наших подвір’ях селян сьогодні вже рідкість, але мені все ж вдалося їх знайти у Христини КРИВОШЛИК з селища Баришівка Київської області. Причому у неї вони такі красиві і ручні. А ще вона продає молодняк цих птахів.

Христина приїхала в Баришівку сім років тому і зайнялася розведенням різної птиці. Серед її вихованців, крім качок, кури адлеровська срібляста, голошиї, гуси та індики, цесарки, декоративні маленькі бельтамки, перепела. Про качок розповідає сама власниця.

– Ці качки називаються руанськими тому, що їх батьківщиною є французьке місто Руан. Птах належить до м’ясного напряму. Причому цих качок не розводили спеціально, а просто одомашнили з диких. Вони дуже цінні через властивість їх м’яса, яке має дуже маленьку кількість жиру, соковите і ніжне. І їх просто скубти.

Руанська качка виглядає красиво, але вона, порівняно з іншими побратимами, трохи легша, тому і є рідкісною для розведення.

– А як вона виглядає в дорослому віці?

– У неї важка статура, з горизонтальною постановкою, короткі кінцівки, дзьоб великий і зелений, голова невеликого розміру і розташована на шиї з вигином. У селезня шия зеленого кольору. Він більший за розмірами, ніж самка. Забарвлення у цих качок нестандартне і дуже красиве.

Основна масть коричнево-червона, а з боків і на тулуб вона переходить в більш світлий відтінок. На грудях пір’я червоного кольору. А по краю крил у руанської качки є біла облямівка. Також у птаха є темна пляма на дзьобі. Пір’я качок блискуче.

– Кожна пташка має свою власну продуктивність. Яка вона у руанської качки?

– Качки важать 3,8 кг, селезні – 4 кг. тобто, вони невеликі за розмірами. І, як вже казала, цінуються виключно за дієтичне м’ясо. А качки несуть від 90 яєць за рік. Небагато, але для того, щоб вивести своїх каченят в інкубаторі, вистачить.

У мене свій інкубатор. Можу навіть продавати свої так звані надлишки тим, кому потрібні такі качки. Але вони висиджувати каченят не можуть, тому тим, хто хоче їх розводити, необхідно подумати про інкубатор.

Виводжу курчат в інкубаторі. Оглядають за ними, як і за іншими пташенятами. Вони у мене знаходяться в окремому приміщенні, де висока температура. Навіть зараз доводиться протоплювати його, незважаючи на те, що на вулиці вже досить тепло. Для того, щоб вони росли і були здоровими, потрібно підтримувати температуру в приміщенні до 28°С.

З народження даю їм корм, в якому містяться всі потрібні для пташенят мікроелементи і вітаміни. Воду даю їм свіжу і міняю підстилку. Вони утримуються на глибокій солом’яній підстилці. Іноді стелю і ганчірки. Їх також міняю.

– Як ви утримуєте дорослу птицю і чим їх потрібно годувати?

– Особливих умов для утримання качок я не створювала. Влітку вони на вигулі і на вулиці. Місця для дорослих самців і самок вистачає. Вони знаходяться за огорожею. У мене, правда, всього 2 сотки землі. Тому на них повинні уживатися всі мої вихованці. А у мене там знаходяться ще гуси, індики та кури.

Годую своїх качок зерном, зеленню в літній теплий період, а також спеціальним комбікормом для птиці. Зараз вже з’явилася молода травичка, і навіть кропива. Одягаю рукавиці, і йду на «полювання», рву кропиву і, подрібнивши її, даю качкам та іншим пернатим.

Наш спецвыпуск про гусей и уток

Звичайно ж, якість м’яса руанських качок залежить від того, як і чим їх годують. Щоб вони не жиріли, їм дають їжу в певні проміжки часу, враховуючи те, що потрібно менше у їжі складних жирів і вуглеводів. Годувати їх не можна, наприклад, картоплею і пшеницею, а тільки спеціальним кормом для птиці і різноманітною зеленню. Особисто я своїх качок годую вранці і ввечері. Для підвищення плодючості самок спеціально не догодовую.

Годувати качок можна злаковими сумішами, що складаються з вівса, зерен кукурудзи, проса, ячменю. Для них стоять поїлки, де постійно змінюється вода. Якщо поруч з будинком є ставок або озеро, то на утримання качок можна витрачати набагато менше грошей, так як вони можуть їсти там планктон або ряску, жаб і цілий день знаходиться поза домом. Зазвичай їм можна навіть не давати їжу після повернення з озера чи випасання на волі.

Качки руанські за своїм характером і звичками схожі з іншими породами качок. Їм потрібно місце для того, щоб прогулятися, пощипати травичку і купатися. Якщо немає природної водойми, для них потрібно зробити штучну. У мене стоїть корито з водою.

А на зиму вони повинні мати сарай або інше укриття від холоднечі. На вулиці у холод вони хоч і виживають, але втрачають продуктивність, а м’ясо стає не таким смачним.

Підготувала Тетяна ФЕДЯЙ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ