Перепілка. Маленька пташка, та завзята

Перепелка в траве
Перепелка в траве
Реклама

Читати російською мовою

Перепілки відносяться до родини Фазанові ряду Куроподібні. Вони мешкають практично по всій земній кулі.

Середня несучість домашніх перепелів – 280 яєць на рік, причому яйцекладка в період линьки не переривається. Маса яєць, знесених самкою, в 24 рази перевищує масу тіла, у курей же 1:8. У раціон харчування слід додавати топінамбур і кропиву, які благотворно впливають на несучість.

Важливим фактором є те, що перепела дорослішають набагато швидше, ніж кури. Вирощуючи курей, ви повинні чекати приблизно 5-6 місяців, щоб вони досягли повної зрілості. Ну а з перепелами не потрібно такого довгого очікування, всього 6-8 тижнів.

Перепели швидко дозрівають для отримання м’яса, швидко починають нестися. Інкубація триває всього 17 діб. Яйцекладку ж починають з 5-6-тижневого віку, що дає можливість виводити до 5 поколінь на рік.

Споживання кормів становить всього 30 г на день (1 ст. ложка).

Перепілки живуть в клітинах і закритих пташниках – це означає, що вам не потрібно так сильно турбуватися про хижаків або подібні небезпеки. Вони повинні утримуватися в клітинах, які легко очищаються, а ретельне прибирання досить проводити один раз на тиждень.

Вирощуємо молодняк

Безумовно, найдешевший спосіб завести перепелів – це купити яйця і інкубувати їх. Якщо у вас є можливість придбати добових перепелят, але вам потрібно буде подбати про правильні умови транспортування молодняку – коробка повинна бути оснащена джерелом тепла. Брудер – місце, де пташенят перепелів поміщають після вилуплення. Це схоже на відділення «інтенсивної терапії» і імітує природне тепло, яке вони отримували від матері-перепілки.

Догляд

Перепели не потребують особливого догляду. Вони дуже витривалі та невибагливі птахи, які рідко страждають від хвороб або інших проблем. Для запобігання шкірних паразитів птахам необхідно влаштовувати зольні ванни (суміш золи і піску) і обробляти Івермектином.

Перепели живуть не дуже довго, тому, якщо ви тримаєте їх в якості домашньої птиці, то у ваших інтересах розводити їх самостійно. Важливо при розведенні брати батьків від різних кровних ліній, так ви обмежите появу безплідних птахів або птахів з каліцтвами. Маркіруйте пташок з різних кровних ліній, щоб потім їх не сплутати. Розділяйте виводки. Співвідношення самців до самок з метою розведення становить приблизно від 1 до 5 самок, якщо ви тримаєте їх у відкритих загонах, і від 1 до 2 самок в невеликих клітинах для розведення. Самці будуть битися один з одним через самок (особливо в невеликих приміщеннях), і це може привести до летального результату. Вони також територіальні птахи, тому хорошою практикою є не тримати занадто багато «чоловіків», інакше вони витратять всю свою енергію на боротьбу, а не на спарювання!

Для того щоб перепілки несли яйця цілий рік, їм потрібно не менше 16 годин світла на день, але деякі заводчики вважають, що період відпочинку від яйцекладки важливий для здоров’я самок, оскільки постійна «робота» птиці скорочує їй життя і створює надмірний стрес.

Яйця можна збирати і зберігати до тижня перед тим, як їх закладати в інкубатор. Переконайтеся, що всі яйця в хорошому стані, без тріщин, надмірного бруду і відмовтеся від будь-яких аномальних розмірів – дуже великих або маленьких. В інкубаторі в перші 12 днів необхідно підтримувати постійну температуру 37,5°C і вологість близько 56-60%. Вологість регулюється додаванням води в камеру, зазвичай розташовану на підлозі інкубатора. Яйця в інкубаторі необхідно регулярно перевертати, щоб запобігти прилипанню жовтка до шкаралупи. Їх перевертають принаймні три рази на день з одного боку на інший. 

Пташенята повинні почати вилуплюватися на 17-й день, але може бути один або два ранніх вилуплення. Під час процесу вилуплення важливо, щоб пташенята з’являлися зі своїх «раковин» без стороннього втручання. Інкубатор слід тримати закритим протягом усього періоду вилуплення, не поспішайте виймати кожне пташеня по мірі появи. Після того, як всі перепелята вилупляться, їх переносять в брудер, щоб почалася фаза їх зростання. Брудери повинні бути без протягів, захищеними від хижаків, і якщо вони зроблені з матеріалу клітинного типу, важливо, щоб у них не було широких щілин, інакше крізь них будуть протискуватися крихітні перепелята. Розмір сітки підлоги має становити 10х10 мм. Нагрівання може бути здійснене за допомогою світлових балонів, теплових ламп, газових та електричних нагрівачів і т. п. Переконайтеся, що брудер має неслизьку поверхню – це важливо! 

Як правило, перепела харчуються раціоном з високим вмістом білка – близько 25% (вище, ніж у курчат), тому найкраще придбати стартовий корм для перепелів. 

Протягом першого тижня ємкості з водою і кормом розміщують поруч з джерелом тепла, а після годівниці та поїлки можна ставити по кутах брудера. Кількість і розмір годівниць (поїлок) залежить від того, скільки у вас перепелів і який розмір брудера.

При вирощуванні перепілок їх необхідно поміщати ізольовано від інших видів птахів – кожну вікову групу утримувати окремо.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ