Індик: практичний досвід та поради

Індик: практичний досвід та поради
Індик: практичний досвід та поради
Реклама

Хочу поділитися з вами своїми знаннями і спостереженнями у вирощуванні дуже цікавої і красивої птиці – індиків. Мої батьки мають присадибну ділянку площею 24 сотки. Землі достатньо, щоб не тільки розмістити невелике господарство, але й виростити птиці зелений корм. Мій батько, коли пішов на пенсію, вирішив почати з традиційної птиці: курей та качок, але дитячі спогади не давали йому спокою. Всю його молодість батьки тримали індиків.

Поспілкувавшись з товаришами тваринниками, ми дізналися про всі складнощі у вирощуванні цієї птиці, але це нас не зупинило, і ми вирішили спробувати. Було куплено 10 добових індичат в травні. А чому в травні, тому що на дачі ми знаходимося з весни по осінь, а мінімальний термін вирощування індиків – не менше 6 місяців до повного виростання.

Перший місяць був складний. Підтримання постійної температури, харчування, як для немовлят, догляд – все це вимагає часу, а на пташиному дворі чекають і інші вихованці, та й город в самому розпалі. Але бажання виростити таку велику і гарну птицю було неймовірно великим. Індики росли і радували око, вигул у них був у саду, де вони могли походити і пощипати травичку, але особливого бажання пастися у них не було.

На моє питання, чому вони погано пасуться, батько відповідав, що значить не голодні, хоча така велика птиця повинна їсти відповідно, але індики з’їдали корму не більше бройлерів. Тобто птиця, в принципі, не дуже витратна й, до того ж, розумна.

Індики дуже сильно прив’язуються до свого годувальника. На вигул ходили за татом, як діти за вихователькою. Якщо тато сидів з ними в саду, то вони від нього не відходили, а одному індику дуже подобалися наручні годинники: він весь час намагався подивитися, «котра година?». Загалом, птиця спокійна, особливих турбот не доставляла, правда, пристрасть до винограду мала: якщо йшла пастися, то не на травичку, а до винограду, дуже він їм подобався. А щоб урізноманітнити індикам раціон, та й зменшити собівартість птиці, на городі висадили цукрові та кормові буряки, гарбузи, кукурудзу – площі нам дозволяють.

І виростили індичок чистою вагою 8-8,5 кг, індиків – 11-12,5 кг. Досвід минулого року вирішили розширювати, і сподіваюся, своєю розповіддю зацікавлю людей, які ще поки в роздумах. Не бійтеся, пробуйте, і у вас все вийде!

М.О.ПОЛОВНЕВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ