Летіть, голуби, летіть!

Летите голуби, летите!
Реклама
Читати російською мовою

Голуби бувають різних видів: спортивні (поштові), декоративні, льотні та м’ясні. Найвідоміша порода м’ясних голубів – римська. Голуби цієї породи досягають ваги 1400 г!

При цьому вони допомагають зберігати навколишнє середовище, харчуючись різними видами комах. Також було встановлено, що голуб пройшов «дзеркальний тест» (здатність розпізнавати своє відображення в дзеркалі) і є одним з шести видів і єдиним не ссавцем, що володіє такою здатністю.

Якщо ви хочете розводити голубів для естетичної насолоди, то краще віддати перевагу екземплярам з оригінальним зовнішнім виглядом. Декоративні види не володіють хорошими льотними якостями, тому їх утримують у вольєрах. Особливою любов’ю серед голубівників користуються голуби, у яких хвіст схожий на павичий, а оперення може мати найрізноманітніші забарвлення.

Багато з тих, хто розводить голубів, використовує голубине м’ясо в харчових цілях, так як цей дієтичний продукт має високі смакові якості.

Всього налічується близько 50 порід м’ясних голубів, які поділяються на велетнів і куроподібних.

Розведення голубів – дуже захоплююче і вигідне заняття в тому випадку, якщо у вас є власна присадибна ділянка. Звичайно, можна побудувати голубник і у дворах багатоповерхівок, але це дуже клопітке заняття. Для цього доведеться пройти з десяток інстанцій, і тільки потім вам буде видано дозвіл на будівництво. Плюс до цього, можливо, доведеться зазнати невдоволення сусідів. Тому ідеальним місцем для розведення голубів є власний двір в приватному секторі або на дачі.

М’ясо голуба багате цінними природними білками, амінокислотами, вітамінами і мінеральними речовинами. У його складі міститься достатня кількість кальцію, магнію, заліза, цинку, вітамінів А, С, РР і групи В.

Це дуже продуктивний птах – у віці 5-6 місяців самка починає нестися. Рекомендується не більше трьох виводків на рік, для появи кожного потрібно тільки 18 днів. Зазвичай на м’ясо голуби йдуть у віці від 3-4 тижнів. Деякі породи за цей час встигають набрати масу в 600-700 г.

Зручно те, що для голубів можна побудувати «будиночок» в будь-якій частині вашої ділянки, включаючи горище. Вартість годування голубів відносно низьке. Вони менш схильні до захворювань, ніж інші домашні птахи. Також голуби забезпечують цінним добривом – послідом, а з їх пір’я можна майструвати всілякі вироби.

Щоб пернаті добре росли і розвивалися, треба піклуватися про їхнє здоров’я. І в цьому важливу роль відіграє приміщення, в якому вони знаходяться.

Яким повинен бути будиночок для голубів? Бажано побудувати голубник на височині – це захистить голубів від собак, кішок, мишей та інших хижаків. Необхідно забезпечити потік повітря і оптимальне проникнення сонячного світла в голубник. Для м’ясних порід бажано приміщення обігрівати. Будувати голубник треба так, щоб його лицьова сторона припадала на південь або південний схід. Сонячні промені благотворно впливають на здоров’я пернатих. На одну пару має припадати не менше 0,5 кв. м. Кращий матеріал для голубника – дерево. Усередині його обшивають фанерою або штукатурять.

У голубнику розміщують сідала, годівниці, поїлки і ванночки для купання. Також будують вольєр для вільного вигулу. Вольєр будують на землі (не забуваючи затягнути сіткою від непрошених «гостей»), на підставках, виготовляють підвісні або ж встановлюють на даху голубника. Усередині приміщення влаштовують гнізда для висиджування і вигодовування пташенят. Їх кількість залежить від числа пар.

Гніздо являє собою ящик, його розмір залежить від породи голубів. На дно насипають шар тирси, різану солому, тонкі гілочки. Для полегшення прибирання багато господарів на підлогу голубника сиплять тирсу, сухий торф або пісок. Така підстилка значно полегшує прибирання приміщення.

Голуби – рослиноїдні птахи. Вони зазвичай їдять різноманітну зернову суміш, що складається з кукурудзи, проса, пшениці, соняшника, гречки, ячменю, сої, гороху, сочевиці, суріпиці, ріпаку, льону. Також голуби потребують підгодівлі: крейда, яєчна шкаралупа (прокип’ячена і розтерта в порошок), рисові висівки, дрібно биті черепашки, кісткове борошно, сіль, мінеральні суміші. Для кращого перетравлення корму треба давати річковий пісок або дрібний гравій.

На добу споживання корму має становити не менше 50 г. Голубам необхідно давати «зелені» корми: салат, шпинат, моркву. Особливо корисно вводити в раціон пророщене зерно. Важливим моментом є те, що якщо голуби недоотримують бобових, то перестають розмножуватися.

Через неправильне годування і утримування голуби можуть хворіти. Якщо вони отримують малу кількість вітамінів, то у них порушуються обмінні процеси в організмі. Але бувають випадки, коли голубівник не може самостійно визначити, чому у птиці розлад травлення, вона відмовляється від корму або ж відчуває пригнічений стан. В цьому випадку треба вдатися до допомоги ветеринара.

Голуби можуть стати прекрасними компаньйонами для вас, оскільки вони не перелітні птахи. Запросивши їх до себе на ділянку, ви отримаєте цілорічних «гостей», які будуть воркувати, танцювати свої весільні танці і піднімати вам настрій. Також голуби можуть бути корисними: вони активно «полюють» на шкідливих комах і харчуються насінням трав.

Залучити голубів можна смачною для них їжею – вони обожнюють насіння соняшника, кукурудзу, пшеницю. Годувати цих птахів необхідно на землі, де вони мають достатньо місця. А якщо птахи зрозуміють, що в жарку погоду у вас є вода – вони стануть частіше заглядати на ваше подвір’я.

Людмила КУРГАН.

Оставьте ответ