Хліб… з порошком
 шипшини

Хлеб... с порошком шиповника
Реклама

Читати російською мовою

Це не тільки смачно,

але і корисно

Зараз на полицях магазинів можна знайти хліб на будь-який смак: з насінням кмину, коріандру, кунжуту та іншими добавками. Незважаючи на це, багато хазяйок печуть хліб вдома. Господині експериментують з різними добавками: медом, горіхами, насінням кропу. А хліб з плодами шипшини не пробували?

Про користь плодів шипшини знають, напевно, всі. Адже вони – справжнє джерело вітамінів (В, С, К, Р, Е, рибофлавіну, каротину) і мінералів (заліза, фосфору, магнію, калію, кальцію). Містяться в цих чудо-ягодах фітонциди і дубильні речовини.

Унікальний комплекс корисних речовин робить плоди шипшини універсальним профілактичним засобом і дієвими ліками від багатьох хвороб. Шипшина допоможе підвищити захисні сили організму, зміцнити імунітет, що особливо актуально в розпал епідемій простудних захворювань. Ягоди шипшини допоможуть швидше здолати застуду, зняти запалення і мінімізувати ризик ускладнень. Крім того, шипшина зміцнює судини і серцевий м’яз, знижує рівень холестерину, активізує регенерацію всіх тканин, підвищує гемоглобін.

Будь-яка страва, збагачена плодами шипшини, стає не просто їжею, а смачними і корисними ліками.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва Яна ЄВЧУК розробила рецепт такого вітамінного хліба.

Тісто краще готувати опарним способом. Інгредієнти: борошно пшеничне вищого ґатунку – 1 кг, цукор-пісок – 
5 г (1 ч. ложка без гірки), кухонна сіль – 13 г (2 ч. ложки без гірки), пресовані хлібопекарські дріжджі – 30 г, вода – 600 г 
та порошок з сушених плодів шипшини. Порошок з шипшини в сухому вигляді додається в тісто в процесі замісу.

Оптимальна його кількість – 5% від маси борошна. Тобто, на 1 кг борошна потрібно взяти 50 г порошку шипшини. Це приблизно 3 столові ложки без гірки. Порошок можна отримати, змоловши сушені ягоди шипшини в звичайній кавомолці, попередньо видаливши кісточки.

Така добавка забезпечує не тільки поліпшення смаку і аромату хліба, але і робить буханець пишніше. Його об’єм збільшується майже на 14% порівняно з контрольними зразками за рахунок зміцнення структури клейковини і збільшення виділення вуглекислого газу.

Для приготування опари розмішуємо дріжджі в 400 г теплої води, додаємо половину борошна, ретельно вимішуємо, закриваємо плівкою або чистим рушником і залишаємо для бродіння на 4 години при температурі 30°С або на 6 годин при температурі 24°С. За цей час опара повинна збільшитися в 4-5 разів, покритися пухирями. Запах у неї повинен бути прихований, трохи кислуватий.

У воді, що залишилася, розмішуємо сіль і цукор, вливаємо в опару і мішаємо. Борошно з порошком шипшини вводимо в опару і замішуємо тісто. Формуємо кулю і залишаємо її на 10-15 хвилин, потім обминаємо руками. Поміщаємо майбутні буханки в змащені форми для випічки і даємо їм 50-75 хвилин на розшарування.

Випікати хліб слід при температурі 220-240°С протягом 45-55 хвилин. Готовий хліб виймаємо з печі, охолоджуємо, не виймаючи з форми, 10-15 хвилин. Потім витягаємо з форми і укладаємо на решітку. Приблизно через годину, коли буханець охолоне, можна поласувати смачним і корисним вітамінізованим домашнім хлібом.

Збираючись приготувати хліб з шипшиною, важливо пам’ятати, що його не варто вживати людям з підвищеною шлунковою секрецією, схильністю до закрепів, хворим на панкреатит, виразковою хворобою шлунка і тромбофлебітом.

Олена БЕРЕЗКІНА.

У статті використовувалися матеріали Першої все-української науково-практичної конференції «Досягнення та концептуальні напрями вирощування малопоширених плодово-ягідних культур та переробки їх сировини».

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ