Що робити зі слимаками?

Что делать со слизнями?
Реклама

Читати російською мовою

У розпалі сезон масового дозрівання врожаю, радіємо якому не тільки ми, а й численні шкідники. Особливо охочі до смачних овочів і плодових всюдисущі слимаки.

Читач, піднявши це питання, пояснив, що ситуація погіршилася з переходом на органічне землеробство з використанням мульчі. І це дійсно вірно – під мульчею для слимаків складаються більш комфортні умови, ніж на голій землі.

Однак слід врахувати, що це тимчасово і викликано різкою зміною екосистеми. І потрібно набратися терпіння через час під мульчею крім слимаків з’являться і їх природні вороги: великі швидкобігаючі жуки – 
жужелиці, багатоніжки і нарешті, різні хвороби, які обов’язково обмежать надмірно зрослу популяцію слимаків. В стійкій екосистемі кожен організм виконує свою роль, – це і є головний принцип органічного землеробства. Тому потрібно набратися терпіння і не поспішати згрібати мульчу з грядок, яка так дбайливо оберігає рослини від перегріву і висушення ґрунту.

А якщо слимаків вже прямо катастрофічно багато – треба задуматися про те, а чи не перезволожена у вас ділянка, чи не перестаралися ви з поливом (зазвичай їх масове нашестя спостерігається на ділянках, розташованих у низинах). Але і в цьому випадку можна піти на ряд хитрощів. По-перше – замінити органічну мульчу на чорний спанбонд, який виконує мульчуючу функцію, але не дуже приємний для слимаків. А також зі слимаками можна боротися різними методами, які придумали аграрії і любителі.

Одним з найефективніших засобів є препарат Метальдегід і створені на його основі: Мета, Гроза та інші. Більш ефективними вони будуть, якщо їх використовувати з приманкою. Досить насипати з нього навколо рослин, що захищаються, огороджувальні доріжки. Проте слід врахувати, що його легко змиває дощ, тому краще це робити в суху погоду або прикрити. Наприклад: шифером, руберойдом, щоб слимаки їм досить «наїлися», заповзаючи під укриття на ніч!

Також можна припудрити грядки сухим порошком вапна і деревною золою, які до першого дощу будуть також дуже ефективними. Адже контакт з лугом роз’їдає шкіру слимаків.

Ефективною приманкою для слимаків є пиво. Вважається, що темні сорти ці «гурмани» більше люблять. Тому в місцях, де їх особливо багато, вдавлюємо в ґрунт миски, тарілки та склянки (можна одноразові) до самої крайки, щоб були на рівні ґрунту. І наливаємо в них на дно пиво в кількості близько 100 мл. Від дощу можна прикрити рифленим шифером чи якимось навісом.

Наступного дня в такому столі повинна потонути маса слимаків. Міняти приманку зовсім не потрібно, а тільки підливати, щоб більше шкідників могло потонути в ароматному напої.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ